Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna wokół śladu po ugryzieniu przez psa


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 6 dni temu ugryzł mnie pies, w udo. Skóra nie jest bardzo uszkodzona - jest raczej kilka śladów po dość głębokim wsadzeniu zębów. Rana zaczyna się powoli chyba goić, ale nie wygląda zbyt ładnie - wokół samych śladów zębów jest bolesna opuchlizna (okrąg o średnicy około 3-4 cm), a wokół niej siny okrąg (średnica około 10-12 cm). Te okręgi się nie powiększają. Pytanie brzmi - czy to niepokojące i czy rana może być zakażona, czy raczej to normalny objaw po takim ugryzieniu? Pies był niedawno (około 2 miesiące temu) szczepiony i pod obserwacją (ponieważ ugryzł kogoś innego...:/) - i należy do rodziny. Ja byłam szczepiona (prawdopodobnie, bo nie pamiętam tego, ale podobno to standardowe szczepienie w ostatniej klasie w liceum) na tężec mniej niż 10 lat temu, więc z tego co wyczytałam szczepionka jeszcze powinna być aktualna. Dodam że wiem, że powinnam teoretycznie zgłosić się do lekarza. Ale z różnych względów jest to dla mnie trudne i wolałabym to zrobić w ostateczności... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj jak wychodziłam po schodach klatki i pies mnie ugryzł noge i niewiem czy pies był szczepiony ponieważ nie wiem gdzie mieszka jego właściciel noge mam spuchnietą i czuje drętwienie nogi i co mam ztym zrobić czy to coś groźnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zrobi twarda skóra - to co? Właśnie zrobiła mi się twarda skóra/opuchlizna(?) po niewielkim ugryzieniu, które miało miejsce prawie 2 miesiące temu i dawno się zagoiło. Dotąd wszystko było ok. teraz coś tam "rośnie" . Ciekawe zjawisko. Niepokojące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu mnie również ugryzł pies, ale na tyle poważnie że miałam 16 szwów :classic_sad:. Wczoraj minął miesiąc i rana ciągle się goi. Była twarda wokoło i dostałam od lekarza antybiotyk i wsumie to ciągle jest twarda w jednym miejscu ale pielęgniarka powiedziała że sama nie wie czy to zniknie czy nie... radziłabym iść mimo wszystko do lekarza bo ja miałam z początku straszne zakażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×