Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból brzucha i mdłości u nastolatki


Gość Leokadia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Moją córkę od dawna boli brzuch i ma mdłości. Pani doktor zapisała jej tabletki na drażliwe jelito i powiedziała, że jeżeli nie pomogą wypisze skierowanie na gastroskopię. Obawiamy się jednak, że bez gastroskopii się nie obędzie. Czy 16 latka może mieć raka żołądka? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ strasznie boję się o jej zdrowie i życie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Leokadio! Na twoim miejscu nie myślałabym od razu o raku. Ja również mam dorastającą córkę. Moja córa od dwóch miesięcy ma nudności i nie wymiotuje. Ma również przewlekłe bóle brzucha. Poszłam z nią na badania krwi jednak nic nie wykazały. Poszłam również do kardiologa, jednakże ten powiedział,że nie widzi problemu. Kardiolog skierowal nas na badania dna oka. Wciąż czekamy. Jeżeli lakarka poleciła wam gastroskopie to nie oznacza że ma raka. Jeżeli twoja córka boi się gastroskopii pociesz ją ponieważ do 17 roku życia gastroskopię wykonuje sie w stanie znieczulenia ogólnego (narkozy). Moja córka ma 13 lat i okres dostała bardzo wcześnie. Ucierpiała się niemało i dlatego rozumiem twoje zmartwienie. Nie martw się ponieważ skierowanie na gastroskopie to nie wyrok śmierci! Zdrowi ludzie wykonują gastroskopię!Udaj się z nia na badania,do kardiologa i do psychologa gdyż nudności mogą mieć przyczynę właśnie znajdująca sie w psychologii. Może u twojej córki te badania coś wykaża. Moją córę ratuje jeszcze mięta lub melisa ewentualnie herbata z imbirem. Nie denerwuj się. Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam, Renata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariola Słuch

Moja córka również miała podobny problem, ma 13 lat i ciągle nudności,czasem wymiotowała, generalnie brzuch ją bolał i źle się czuła. Wzięłam ją na gastroskopie ale o dziwo nic nie wykazała. Zmartwiłam się, bo nie ma nic gorszego od niewiedzy jak pomóc swojemu dziecku.. Moja mama ciągle mi powtarzała, żebym spróbowała medycyny naturalnej, akupunktury, akupresury, żebym pożyczyła od niej rezonator biofotonowy bo podobno *przywraca wewnętrzną harmonię w organizmie*. Powtarzałam, że jestem za stara na wierzenie w taki bajki no ale ostatecznie się zgodziłam, bo co innego mogłam zrobić i o dziwo, moja córeczka czuje się coraz lepiej, co prawda boli ją jeszcze brzuch ale mam nadzieję że wszystko wróci niebawem do normy. Pozdrawiam serdecznie, Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaniam się ku podpowiedzi z piciem przez córkę melisy....Moja córka ma obecnie 12 lat,na bóle brzucha bardzo cierpiała w wieku 7-8 lat.Przeszła gastroskopię(w teoretycznym znieczuleniu miejscowym...brrrrr....) która nic nie wykazała.Nasze obawy były o tyle poważne, że w 2 roku życia córka przeszła operację naprawiającą refluks pęcherzowo-moczowodowy i posiada jedną nerkę *normalną* a jedną podwójną.Wykonane miała również badanie USG..i to również nic nie wykazało. Razem z lekarzem prowadzącym doszliśmy do wniosku,że należy córce wytłumaczyć iż ból brzucha u niej to coś takiego jak skurcz w nodze-przychodzi i potem mija nie czyniąc nic złego w organizmie.Nauczyła się z tym sobie radzić,i teraz jest o niebo lepiej. Obecnie dokuczają jej bóle brzucha ale są one efektem dojrzewania i przygotowywania się organizmu do miesiączki. Niedługo wszystko się unormuje :) Pozdrawiam wszystkich, Wioletta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pomóżcie!!!

Czy masaz brzucha pomaga, gdy dziecko boli brzuch w wieku 8lat. Jak go wykonać. Mojej kuzynki córkę bolał ostatnio brzuch, kuzynka pytała się gdzie ja boli najbardziej-odpowiedziała, że na środku. kuzynka kazała jej się położyć prosto(delikatnie masowała jej brzuszek(małej potem było niedobrze:(Jak taki masaz wygląda krok po kroku, podobno pomaga jak jest dobrze zrobiony. Help pliss!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją córcie jakieś 2 lata temu bolał ciągle brzuch, znalazlam super gastrologa najpierw nadania r&#242*zne i okazaĺo się, że miała helikobakter pyroli(tak się chyba pisze) więc było leczenie z pozytywnym skutkiem (jesli dziecko to ma to muszą sie wszyscy domownicy przebadać na to ewent.wykeczyc(. Ponad to wyszło, że ma silną nietolerancję laktozy więc dieta i przeszlo jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×