Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki puls i utrata elektrolitów po alkoholu


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

I to dosłownie. Wszystkie ważne enzymy. elektrolity, pierwiastki, kiedy nie pije mam w normie, ale dolnej granicy. Ale jak wypije np piwo, czyli środek moczopędny, to wszystkie moje objawy się wzmagają czyli brak apetytu, nudności, biegunka (która podobnie jak mocz jest taka piekąca) i przyspieszony puls powyżej 140 uderzen na minute (najwyższy zbadany przeze mnie to 180) to wszystko po wypiciu 2 piw! Do tego potworny ból głowy oraz kości (jakby też wypłukiwało mi wapno) i musze zażywać środki przeciwbólowe oraz kilka szklanek gastrolitu, ponieważ czuje się zatruty, odwodniony i wypłukany z wszystkiego co potrzebne do normalnego funkcjonowania. Byłem w szpitalu na obserwacji 7dniowej i jedyne co mi wykryto to refluks, a po 5 piwach lekko podwyzszona bilirubina, amylaza poniżej 20, hipokaliemia oraz częstoskurcz nadkomorowy - puls stale powyżej 100 przez 12 godzin, dochodzący do 150. nie jestem alkoholikiem, jestem młody, mam problemy z radzeniem sobie ze stresem, pije bardzo rzadko, ale na następny dzień umieram, bo często dochodzi nawet do drętwienia całego ciała, traceniu czucia w przełykaniu czy oddychaniu, poruszaniu palcami i tak po kolei... rozumiem, że jest rada by nie pić wcale, ale niestety czasem się zdarzy i nie ma na to rady. jaka może być tego przyczyna? dodam jeszcze, że rzadziej niż inni oddaje mocz kiedy wszyscy razem spożywamy alkohol, ale najwidoczniej jak to mówią *raz a porządnie*. No i ten strasznie wysoki puls...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na nadwrażliwość od alkoholu serio. Niektórzy mają takie objawy po wielu miesiącach picia (SIC!). Serio? To nie wiem co napisać. Gdyby pominął że to po razie - standardowa wypowiedź gościa który pije codziennie przez kilka miesięcy lub lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×