Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stolec ze śluzem a rak jelita grubego


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy osoba w wieku 29 lat może zachorować na raka jelita grubego... Od jakiegoś czasu wypróżniam się w dziwny sposób mój kał ma zmieniony kształt wydzielam z kałem śluz, a czasami sam śluz... pobolewa mnie brzuch szczególnie po prawej stronie na wysokości żeber... prosze o wskazówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raka jelita grubego mozna miec prawie w kazdym wieku, czy w kale znajduje sie krew?? czy taki stan utrzymuje sie długo? najlepiej pojsc do lekarza ? zeby dowiedziec sie wiecej to trzeba by było wykonac badanie kolonoskopi , wtedy wszystko jest jasne , w czasie takiego badania widac całe jelito grube i nie tylko ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stan utrzymuje się już jakiś czas ok m-ca , ale cały czas się oszukuję że minie samo... krew w kale nie raczej nie zauważyłem... czasami pojawia się coś czerwonego podobnego do kawałków surowego mięsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo badanie jak i tez przygotowanie do badania rzeczywiscie nie nalezy do przyjemnych , ale tak jak napisałem wtedy wszystko wiadomo, ja badanie miałem miesiac temu, bez znieczulenia , nawet nie zazyłem tabletki przeciwbolowej przed badaniem choc w ulotce informujacej o przygotowaniu do badania cos pisało ze mozna zazyc jakis lek przeciwbolowy , to wszystko zalezy jednych boli bardziej innych mniej, szczegolnie gdy kolonoskop pokonuje zagiencia jelitowe, to wtedy boli najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma Pan którąś z chorób zapalnych jelit - rozpoznanie nowotworu ze wzg na wiek i objawy jest mało możliwe, aby dokładnie określić jakie to zapalenie należy pobrać próbki tkanki podczas badania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pomóc sobie odpowiednią dietą a nawet wyleczyć.Ograniczyć białą mąkę i pochodne czyli białe pieczywo a najlepiej odstawić w ogóle pieczywo pożegnać także kluseczki, maskaron nawet razowy..No i cukier i wszeeeelkie słodkości nawet miód.. Spożywać warzywa gotowane na parze zmiksowane. Także owoce np. jabłka, banany, cytrusy obrane ze skórki-miksować w całości z dodatkiem ciepłej wody i pić z rana zamiast posiłku. Żadnych kanapek !. W ogóle odpowiednio łączyć pokarmy. Wiedzę trzeba zdobyć samodzielnie nie będę o tym pisać.Wspomagać się pyłkiem kwiatowym rozpuszczonym w wodzie, .I obserwować jak organizm reaguje na dane produkty żywnościowe. Unikać przetworzonej żywności ! Ale przecież to wszystko jest ogólnie znane. Tylko trzeba stosować. Ja pomogłam sobie, ale nie jest to łatwe ani szybkie.. ..Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odwiedzających temat, mam 23 lata i miałem podobne objawy, ból w lewym boku ciężki do sprezycowania, raz na dole raz pod żebrami, dodatkowo ostatnio dostałem papkowatych stolców pokrytych lekko śluzem, mój tato zmarł na raka jelita grubego dlatego w pierwszej kolejności zdecydowałem się na kolonoskopie. Dzisiaj miałem przeprowadzone badanie na NFZ w szpitalu. Oczywiście do badania trzeba się odpowiednio przygotować, wypić dzień wcześniej 3 litry wody z 3 saszetkami fortransu ( paskudny słono słodki smak ale do wypicia), dzień wcześniej nie wolno także nic jeść od południa. Badanie miałem dzisiaj kolo godziny 11. dostałem jakieś znieczulenie ale szczerze mówiąc nie wiele pomogło, trochę bolało na załamaniach jelita jak lekarz nie mógł przeprowadzić dalej kolonoskopu ale ból do przeżycia zwłaszcza że trwało to tylko około 10 minut. Oprócz mnie robiły jeszcze dwie osoby kolonoskopię jedna nic nie czuła a drugą tez lekko bolało więc nie ma reguły. Myślę że warto wykonać to badanie niż żyć w nieświadomości :P Dalej nie wiem co mi dolega ale już jestem trochę spokojniejszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×