Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew przy wypróżnieniu i swędzenie w okolicy odbytu


Gość misuri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem zaczął się ok 2 miesięcy temu kiedy to po wypróżnieniu zobaczyłem dużo krwi (na tyle żeby zabarwiła na czerwono wodę w toalecie). Krew była raczej świeża. Potem przez miesiąc nie działo się nic, oprócz jakiegoś tam śladu krwi na papierze. Po miesiącu woda w toalecie znowu zabarwiła się na czerwono, tym razem już lepiej się temu przyjrzałem i miałem wrażenie, że ta krew nie leci z środka tylko tak jakby z samego wierzchu, gdzieś obok, ale pewności nie miałem. Krwi na samym stolcu nie było. Wtedy zacząłem szukać w internecie jakiś informacji, oczywiście naczytałem się, że to może być rak itp... Wtedy zwróciłem uwagę również na kształt stolca i zwykle jest on cienki, taśmowaty i pojedynczy stolec ma do ok kilkunastu cm długości (jest taki do teraz). Od kilku dni od tego drugiego *krwotoku* czuję w okolicach odbytu dyskomfort, podrażnienie, uczucie czegoś w środku, czasem też swędzenie. Ale bólu jako takiego nie odczuwam. Od tego czasu kilka razy zdarzyła się jakaś plamka krwi na papierze, ale nic poza tym. Wczoraj natomiast gdy byłem w pracy w wc chciałem tak z ciekawości zobaczyć przy pomocy papieru czy nie ma tam żadnej krwi, papier był bardzo szorstki, taki najtańszy (nie miało miejsce wypróżnienie, jedynie test papierem) i zauważyłem kropeczkę krwi. Zdenerwowany zacząłem pocierać tym papierem mocniej bo chciałem dowiedzieć się skąd to leci i z każdym potarciem żywej, świeżej krwi było coraz więcej. Wydaje mi się, że źródło tej znajduje się od razu przy odbycie trochę nad nim, potem gdy krwi było więcej już trudno było stwierdzić bo zaczęła spływać niżej. Po chwili jednak krwawienie ustało. Po godzinie powtórzyłem test i gdy początkowo nic nie krwawiło to po potarciu szorstkim papierem znowu zaczęło krwawić. Czyli wygląda chyba na to, że to było źródłem poprzednich śladów krwi? Czy to może być przyczyną dyskomfortu itp? nawet jeśli mam wrażenie, że ten dyskomfort pochodzi z środka? Co może być przyczyną tego krwawienia? Czy poleci mi ktoś jakiś lek, maść którą można by spróbować z tym powalczyć zanim zdecyduje się na ostateczność czyli wizytę u proktologa? Nadal pozostaje taśmowy stolec... Dodam, że mam 22 lata, raczej kiepską dietę (jem sporo fast foodów, piję dużo piwa i napojów typu coca-cola) i od jakiegoś czasu raczej nie uprawiam żadnych sportów niestety, Bóli brzucha raczej żadnych nie mam, a na pewno nie takich na które w ogóle zwróciłbym uwagę gdyby nie to wszystko. Chyba podałem już wszystkie informacje, bardzo proszę o jakieś rady! Pozdrawiam i dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczne będzie badanie odbytu palcem - pierwszy podejrzany to hemoroidy. Zapewne lekarz skieruje Pana na kolonoskopię, aby sprawdzić wziernikiem optycznym całe jelito - drugi podejrzany to polipy. Kolonoskopia dopiero wyklacza najpowązniejszą z chorób jelita - raka. Bez wizyty u lekarza raczej sie u Pana niestey nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak polecam ci maść bez recepty .PROKTOSEDON 15g.Polecił to dla mnie proktolog. Podobno jest najlepsza( tylko odpisz dokładnie nazwę, bo sa podobne,ale to już nie to samo. To jest masć na hemoroidy i szczeliny w odbycie, które również moga boleć i krwawić.Smarowć codziennie okolice odbytu,w odbycie również trzeba posmarowaćna głebokośc około 3 cm. Po każdym wypróżnieniu, umyć odbyt, osuszyć i posmarować maścią..Jeżeli po dwóch tygodniach krwawienie nie ustąpi,to musisziśc do proktologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×