Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Osty ból w lewym podbrzuszu


Gość łukasz z wrocławia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość łukasz z wrocławia

Witam. Od pewnego czasu dopadają mnie ostre bóle w lewym podbrzuszu i prawie zawsze jednocześnie mam opuchnięte lewe jądro jak i podbrzusze (nie jest to wielka opuchlizna). Ból jest tak silny, że utrudnia mi chodzenie, leżenie, spanie dosłownie każdy ruch sprawia mi ostry, kłujący ból z lewej strony. Zazwyczaj przechodzi po kilku godzinach. Jednak w ostatnim miesiącu te ataki nasiliły się i praktycznie, co dwa lub trzy dni to mnie dopada. Bardzo proszę o poradę. Nie wiem czy jest to istotne, ale często boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o poradę. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba iść do lekarza, aby Pana przebadał. Trzeba wykluczyć czy przypadkiem nie ma Pan przepukliny pachwinowej, która mogłaby przejawiać się podobnymi dolegliwościami. W USG jamy brzusznej dobrze by było zwrócić szczególną uwagę na drogi moczowe czy przypadkiem nie ma kamicy. Na pewno z uwagi na Pana bóle kręgosłupa wykonać zdjęcie Rtg odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Zmiany w kręgosłupie dające uciska na wychodzące nerwy też mogą dawać silne bóle w pachwinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martunia

Ja też mam podobny ból w lewej stronie podbrzusza. Bardzo dokucza,ból jest kłujący. Mimo,że wykonywałam usg jamy brzusznej i wykonywałam badania moczu to i tak nie stwierdzono przyczyny. Może ktoś ma podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bananowydoktor89

Witam mogę wam pomóc przeczytajcie uważnie, Otóż miałem takie bóle w lewym boku brzucha przez 6 miesięcy przez pierwszy 1miesiac myslalem ze mi przejdzie wiec nie podejmowałem zadnych kroków .2 miesiaca poszedłem do lekarza na wszystkie badania nic nie stwierdzono powiedział mi że to przez stres...nic nie pomogło na rozluznienie... wieć udałem sie do 2 lekarza powiedział ze złe odżywianie... miał troche racji jednak to co mi zalecił do jedzenia nadal bolało i tak 6miesiacu testowanie różnych diet i odpowiedniej ilości posiłków,Poszedlem do specjalistki od ziół też mi dowaliła o złym odżywianiu i kazała do każdej potrawy posypywać ziołami... W koncu ppo przetestowaniu każdej diety sam ułożyłem właściwa dla siebie. mija 8miesiać od miesiąca nie mam już bólów i co najważniejsze mogę znów opychać się do syta różnymi daniami:) jeżeli macie nadal problem zapraszam do mnie. Postaram wam się pomóc opierając sie na własnych doświadczeniach z tym*Bólem* na początku bolało mnie tak mocno nawet o 4 rano... Nie chce zadnych pieniedzy prosze sie zemna skontaktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pozdrawiam Magda

Witam ja mam 26 lat cierpie od dziecinstwa na bole kregosłupa chodze do lekarzy bo mam przerzuty bola mnie strasznie lopatki prawa strona i lewa robilam wszystkie badania i wychodzilo ze jestem zdrowa poprostu sie przeziebilam albo mnie przewialo nie zaleznie jaka pora roku jest boli strasznie nie moge sie przekrecac spac a czasami wstawac z łozka tez mialam diete ale niestety ona nie pomogła nic tylko ze schudlam o pare kilo co przy mojm wzroscie nie powinnam bylam oststnio u lekarza przepisal mi antybiotyk dicloration uno i tylko na tym sie lecze nic nie pomaga jak wezne ten proszek to mnie nic nie boli przez pare dni ale bol zaraz wraca niestety lekarze nic nie pomagaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 15 lat, takie bóle mam od 2 klasy podstawowej . ostro boli w lewym podbrzuszu, ostatnio miałem też gorączke i gdy stałem podrzymując się ławki pociłem się na czole i miałem letko trzęsły mi się ręcę proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam bóle w lewej części brzucha-przez to,że nie chodziłam do ginekologa nie wykryto co tak naprawdę mi dolega.Na początku uważano,że mam coś z drogami moczowymi i przez rok byłam faszerowana antybiotykami. W koncu nie wytrzymalam z bolu i dotarlam na pogotowie.Po kilku USG zauwazyli cos.Nastepnego dnia mialam operacje. Mialam duzego torbiela, ktory byl poskrecany i przez to ten okropny bol. Uszkodzil mi jajnik-na szczescie nie musieli go usuwać. Pewnie gdyby nie zostal wykryty usuwaliby mi jajnik. Teraz mam dylemat z opuchlizna brzucha. 2 tydzien i nie czuje aby moj brzuch sie zmniejszyl...boje sie...W każdym badz razie nie bagatelizujcie jakie kolwiek bole-dziewczyny czesciej chodzcie do ginekologa. Nie tylko wtedy gdy Wam cos dolega.Ja teraz bede stala bywalczynia poradni K, poniewaz musze byc ostrozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja niewiem czy to jakos wam pomoze czy nie ale o 03:00 w nocy złapał mnie łagodny ból z lewej części podbrzusza * / położyłem sie spać. i o 03:30 przebudziłem sie z ogromnym bólem nie mogłem sięgnąć nawet po telefon kazdy ruch [dosłownie] sprawiał mi ogromny ból ! próbowałem jakoś to rozmasować ale nic nie dawało do tego doszedł ból prącia zwiazany chyba z tym... nie spałem leżałem w pozycji nieruchomej w końcu sie zdenerwowalem bo **ile mozna lezec -,-** wstalem poszedlem do toalety przesiedziałem tam dobre pół godziny po czym zapaliłem fajke. napiłem sie gorącej herbaty i ból ustąpił ! */ Moje pytanie jest następujące : Co to miało być ? :d czego to moze być przyczyna coś zjadlem nie tak wypiłem ? prosze o odpowiedz... */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha przepraszam za ten dopisek ale ból ustąpił dopiero o godzinie 08:00 niewiem czy to ma znaczenie chce wiedzieć co robić jak mnie to znowu spotka... PS. głupie gadanie ze powinienem isc do lekarza jest zbedne ! ponieważ tam czeka jedynie odpowiedz typu : przemeczenie lub **potrzebna panu dietka 362zł i załatwie panu zestaw ziół z kosmosu** to mnie nie interesuje wole konkretne odpowiedzi od specjalisty lub innego obywatela który sie zna lub wie o co chodzi konkretnie z gory dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również miałem bardzo silny kłujący ból w prawym podbrzuszu do tego bolące dość opuchnięte prawe jądro. Bóle rozpoczęły się ok 4.30 i ustąpiły po 8 kiedy jechałem samochodem. Również każdy ruch sprawiał przeszywający ból. Do tego wyczuwałem coś twardego nad tym spuchniętym jądrem. Minął już tydzień i na razie spokój. Wie ktoś może co to mogło być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 17 lat i też przez jakiś miesiąc co 3 4 dni strasznie boli mnie podbrzusze z lewej strony , byłam w szpitalu na badaniach ale nic nie wykryli dali tylko tabletki rozkurczowe , przeszło na jakieś 2 dni i teraz znowu strasznie mnie boli do tego stopnia że nie mogę wstać a jak już wstane to ledwo co idę , także przy tych objawach dretwieja mi nogi i cierpna ręce , nie wiem co mam robić. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak silny ból w lewym podbrzuszu, idzie aż do pachwiny...tragedia,cały dzień mnie trzyma.myślałam, ze to może jajnik, owulacja czy coś takiego...ale takie bóle że ho ho. wcześniej bolał mnie krzyż, więc próbowałam to powiązać, ale teraz ból brzucha jest silniejszy od tego w krzyżu, praktycznie z krzyża nic, tylko strasznie pulsujący ból w podbrzuszu, jutro czas lekarza odwiedzić, aż boje się tej nocy. co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak mam przy jelicie drażliwym. Jak mam ataki bólu to właśnie w lewej stronie i promieniuje mi na jądra, do tego luźne stolce, potem ból przechodzi wyżej, nie mogę jeść, wtedy zwykle unikam potraw, pije Nutramil, po 3-4 dniach ból mija. A mam je średnio raz w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×