Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i krwawienie przy oddawaniu stolca oraz pofałdowana skóra przy odbycie


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu podczas oddawania stolca zauważyłam na papierze krew. Bardzo często towarzyszy temu też okropny ból, który przez dłuższą chwilę po wypróżnieniu uniemożliwia mi siadanie. Czasem krwi nie ma wa ogóle a czasem jest jej trochę. Zauważyłam również, że skóra w okolicy odbytu jest lekko pofałdowana, czuć te fałdki przy dotyku. Moja mama ma sklerodermę genitaliów i nie wiem czy to jest istotne, ale na wszelki wypadek to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 21 lat i od 4 mam hemoroidy a przynajmniej tak mi sie wydaje bo u lekarza nie byłam. NA poczatku leciala mi krew ale nie bylo nic widoczne.Krew leciała mi podczas załatwiania przez kilka dni a potem wszysto wróciło do normy....Powtarzało się tak gdzieś średnio co pól roku i znow uspokajało.Cierpię na zaparcia i odkąd pamietam zawsze długo przesiadywałam w toalecie.Teraz mam 3 takie guzki na odbycie 1 większy i 2 mniejsze,kolor mają taki jak odbyt.Wczoraj leciała mi krew i dziś rano też i było jej sporo. Stolec był raczej luźny. Od kilku dni takie właśnie mam. Strasznie sie boję bo trwa to już 4 lata. Ja cały czas myśle e to *Tylko* hemoroidy. Ale jutro pojde chyba do lekarza tylko ze strasznie sie wstysze...:( prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestescie niepowazni, z takimi sprawami nalezy od razu isc do lekarza. Kiedy u mnie pojawiły sie krwawienia po tygodniu bylem u lekarza, niedlugo potem kolonoskopia - w takich wypadkach nalezy potwierdzic/wykluczyc wszelkie mozliwe schorzenia, od hemoroidow poprzez przewlekle zapalenia jelita i chorobe lesniewskiego az po nowotwor. Wszystkie one maja podobne objawy i dopiero po badaniach nalezy podjac leczenie - zeby wiedziec na co. Najgorsze jest samoleczenie, czytanie i wyciaganie wnioskow na podstawie innych osob - pamietajcie ze kazdy z was to inny organizm i indywidualnosc, takze nalezy szybko isc do lekarza! Niestety znam przypadek, gdy osoba sama stwiedzila u siebie zylaki odbytu, leczyla sie tak przez 2 lata, czasami bylo lepiej czasami gorzej, jak po tych 2 latach wybrala sie do lekarza ten byl załamany, nowotwor byl juz wymacalny metodą per rectum (badanie palcem przez odbyt). Nie chce nikogo straszyc, ale przestrzec zeby najpierw isc do lekarza, a dopiero potem czytac o tym na co sie choruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość krwi nie świadczy także o chorobie. Ważne jaki ma kolor, czy jest wymieszana z kałem itp. Im bardziej świeża i jasna tym większe prawdopodobieństwo że jest z koncowych odcinków (moze byc to szczelina odbytu, ropien, hemoroidy), im ciemniejsza, wymieszana, smolista tym wieksza szansa ze z dalszych odcinkow (choroby jelit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×