Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po mammotomie i nowy opis mammografu


Gość RENATA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po biopsji piersi a dokładnie guz był na zebrach. trafiłam na garbary w poznaniu.tam zrobiono zabieg .po biopsji .doszło do zapaleenia węzłów pod pachą,wziełam antybiotyk.Niewiem dla czego gdy zbliża się miesiączka strasznie boli mnie prawa piers ,czego nie było przed biopsją co mam zrobic.dzis odebrałam wynik tomografu.przepisze wynik.(nie wykazano spikularnych zagęszczen i mikrozwapnien podejrzanych o złosliwosc. w dołach pachowych drobne wezły chłonne. co to znaczy? Zmiany w piersi prawej widoczne na godzinie 12 aktualnie nie wskazano. Wnioski Bez cech procesu rozrostowego. Dlaczego boli pod pacha .Proszę o pomoc i rade jakie badania mam Zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

U około 17% kobiet w dole pachowym mieści się ogon Spence*a. Jest to dodatkowy płat gruczołu piersiowego, który nie mieści się normalnie w piersi. Ból przed miesiączką może w tym miejscu występować właśnie z tego powodu. Nie wiem, czy wykonała Pani badanie usg piersi, które powinno potwierdzić jego obecność. Ból może być również spowodowany obecnością powiększonych węzłów chłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiec czy muszę jechac do onkologa ale ból piersi prawej nastąpił dopiero po biopsji nawet nie mogę dotknąc brodawki tak boli a co do usg robiłam przed biopsja i było wszystko ok .tylko pani dok. która robiła usg powiedziała ze musze zrobic mamograf bo na usg nic nie ma tylko ze sa zle zbudowane piersi. czy na te wezły wziasc antybiotyk przedtem brałam doksycyline .pozdrawiam renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W takim razie nie trzeba ponownie wykonywać badania usg. Można poprosić lekarza o recepte na antybiotyk. Jeśli z powodu węzłów chłonnych brała już Pani antybiotyk, to najlepiej aby lekarz przepisał tym razem inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzwoniłam do swego onkologa i nie mam brac antybiotyku tylko dał mi inne tabletki o nazwieCASTAGNUS i mam zrobic usg razem z tym ogonem Spence a przyjechac z wynikami bo moze tam sie cos dzieje czego nie uchwycił mamograf. Mówiłam mu ze od czasu biopsji poli mnie prawa piers czego nie było przed biopsja i usunieciem nowotworu. A czy moga byc przeżuty do tego ogona .RENATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×