Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny kręgosłupa w odcinku piersiowym


Gość żaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat prze-puchliny w odcinku piersiowym , co z tym zrobić poddać się operacji wiedząc jakie jest ryzyko , może ktoś z was miał podobny przypadek ?? będę wdzięczna za odpowiedź Zachowana fizjologiczna kyfoza w odcinku piersiowym. Przepuklina centralno lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie Th8/Th9 z uciskiem worka opony twardej i modelowaniem rdzenia kręgowego. Przepuklina lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie Th12/L1 z uciskiem worka opony twardej. Mniejsza przepuklina centralna krążka międzykręgowego na poziomie TH6/TH7 z uciskiem worka opony twardej . Uwypuklina centralna krążka międzykręgowego na poziomie Th5/Th6 z uciskiem worka opony twardej. Uwypuklina centralno lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie TH9/Th10 z uciskiem .worka opony twardej Uwypuklina centralno lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie TH10/Th11 z uciskiem .worka opony twardej Uwypuklina lewoboczna krążka międzykręgowego na poziomie Th11/Th12 z uciskiem worka opony twardej Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych w całym odcinku piersiowym kręgosłupa. Nierówny zarys blaszek granicznych trzonów w dolnym odcinku kręgosłupa. Nie spostrzega się zmian ogniskowych w obrębie rdzenia kręgowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie czujesz .Czy musisz mieć zabieg na kregosup piersiowy.Ja przeszłem kilka rehabilitacji a ból nadal sie utrzymuje w odcinku piersiowym . Powiedz jak to leczysz. Bo juz nie mam sil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 42 lata , troszkę mnie to przeraża......... ale cóż, meczę się już 8 miesięcy, Rwa kulszowa, tabletki , zaszczyki 2 miesiące temu zrobiłam rezonans i stwierdził lekarz że mam przepuklinę dysku piersiowego T411/T412 ......bardzo się boję mam dobrego lekarza będę operowana we Wrocławiu czy ktoś mi powie jak przebiega operacja i jak się czuje człowiek po niej. Straciłam pracę , życie mi zaczyna walić , nie mam żadnych planów na życie , ten ból zabija mója psychikę i to czekanie.Operacja prawdopodobnie 25 marca (moje imieniny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wiadomo jak wyglada operacja w odcinku piersiowym ? Ja mam 25 lat i przepuklinę th 5 i th6 z uciskiem na rdzeń kręgowy ... co mam robić w tej sytuacji ,ból jest ciagle i nic nie pomaga ,mam wrażenie ze mięśnie międzyżebrowe już mocno zwiotczały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2013 o 21:03, Gość Mariola napisał:

witam mam 42 lata , troszkę mnie to przeraża......... ale cóż, meczę się już 8 miesięcy, Rwa kulszowa, tabletki , zaszczyki 2 miesiące temu zrobiłam rezonans i stwierdził lekarz że mam przepuklinę dysku piersiowego T411/T412 ......bardzo się boję mam dobrego lekarza będę operowana we Wrocławiu czy ktoś mi powie jak przebiega operacja i jak się czuje człowiek po niej. Straciłam pracę , życie mi zaczyna walić , nie mam żadnych planów na życie , ten ból zabija mója psychikę i to czekanie.Operacja prawdopodobnie 25 marca (moje imieniny ).

Witam.  Wiem,ze minęło już sporo.czasu od Pani posta,ale napisze. 

Mam przepukline piersiowa dokładnie w tym samym miejscu. Na chwilę obecną kończę druga rehabilitację tym razem u fizjoterapeuty.  Jak się Pani czuje? Czy miała Pani operacje? Moja przepuklina modeluje worek oponowy. 

Pozdrawiam 

Katarzyna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×