Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnący i twardy brzuch po operacji ostrego zapalenia wyrostka i spuchniętego jelita


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, 3 tygodnie temu dostałam ostry ból brzucha, pojechałam na pogotowie i mnie tam zbadali i stwierdzili ze mam ostre zapalenie wyrostka i spuchnięte jelito. Lekarze stwierdzili że mam nietypowe bóle ponieważ brzuch bolał mnie w okolicach żołądka. Po 4 godzinach operowali mnie. Gdy się obudziłam wszystko bardzo mnie bolało. Krzyczałam i płakałam z bólu. Dawali mi kroplówki. Przez 3 doby nie dawali mi jedzenia, bo miałam ciągle wymioty , wymiotowałam zielonym płynem i lekarze stwierdzili że to narkoza i że niestety ona źle na mnie działa. Założyli mi sondę przez nos i po kilku godzinach pomogło. Po sześciu dniach wyszłam. Przepisali mi zastrzyki Fragmin 5000 i przez 20 dni muszę je wstrzykiwać sobie w ramię, teraz zostało mi jeszcze 4 zastrzyki, ale niestety od dwóch dni na rękach zaczęły mi się pojawiać siniaki w tych miejscach. Byłam u lekarza rodzinnego w piątek i był bardzo zaniepokojony. Stwierdził że lekarze przy operacji chyba coś źle zrobili, bo mój brzuch puchnie jest twardy. Na dole w okolicy pachwiny też zaczęło mi puchnąć. Lekarz mój także podejrzewa że mam przepuchlinę po operacji. Zlecił mi badania krwi i moczu oraz usg jamy brzusznej. Wczoraj byłam na badaniach krwi i moczu , wyniki moczu są takie: odczyn- kwaśny ciężar właściwy- 1017 białko-ślad nabłonki-liczne krwinki białe-4-6 składniki mineralne- duża liczba bakterii a to są wyniki krwi: WBC -5,57 10e3/uL NEU -2,53 45,5% LYM - 2.31* 41.6*% MONO -0.403* 7.24*% EOS -0.286 5.13% BASO -0.032 0.575% DFLT(LM) RBC -4.37 10e6/uL HGB -13.0 g/dL HCT -36.3 % MCV -83.0 fL MCH -29.8 pg MCHC -35.9 g/dL RDW -11.1 % PLT -256. 10e3/uL MPV -6.87 fL. Usg będę miała dopiero w czwartek. Panie doktorze czy te wyniki są dobre czy złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje wyniki z USG: w kontrolnym badaniu usg pa apedectomii stwierdza siew jamie brzusznej w podbrzuszu śladową ilość wolnego płynu. Nie wykazano natomiast opisywanego przed zabiegiem odcinkowego pogrubienia ścian kątnicy. W prawym podbrzuszu w prawym jajniku przerośnięty pęcherzyk 2,5 cm. Pozostałe narządy jamy brzusznej bez zmian. W prawej pachwinie podłużny hypoechogenny węzeł 16 mm. Innych ewidentnych zmian nie wykazano. Panie doktorze czy to są bardzo złe wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×