Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa skośna


Gość Sebastian Piechowice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian Piechowice

Witam sedrecznie ! Od dłuższego czasu pobolewało mnie w lewym podbrzuszu, zaznaczam że choruje na refluks i wszystko wskazywały, że to może to być przyczyną. Zaczeło pobolewac bardziej przy dzwiganiu, siedzeniu,a lewe jądro zaczynało dziwnie zwisać i byłc nieco powiększone. Zaczołę sam to diagnozować i czytać różne artykuły na temat przepuklin i wszystko się zgadzało objawy te same. Byłem niedawno u odpowiedniego lekarza i wykrył tą przepukline, 2 dni temu byłem już u chirurga i ma mnie operować za 10 dni pod pełną narkozą. Mam pytanie bo lekarz twierdzi że nie ma potrzeby wstawiania siatki, bo jak mówi jestem osobą młodą 38 lat i dobrze umięsnioną, a siatke daje sie u osób otyłych i o słabych mięśniach - czy ma rację? Trochę też się boje bo przepuklina jest przy samym pręciu głęboko w pachwinie przy lewym jądrze nie zaduża czy wszystko będzie ok bo jak wiem są tam kanały nasieniowy i moczowe. Nie wiem też czy nie powinno być wykonane usg pachwiny i jądra bo czuję tam kawałki chyba jelit, nie wiem może przed samą operacja mi to zrobią, a obce ciała z jądra zostaną odprowadzone bo chyba to sie odprowadza. Czy może mnie ktoś uspokoić trochę, bo to już przeszedł. proszę o odpowiedż i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przed zabiegiem, chirurg dokładnie bada przebieg i umiejscowienie przepukliny. Będzie miał Pan wykonane w szpitalu również odpowiednie badania. Przemieszczone jelita zostaną odprowadzone do jamy brzusznej. Powrózek nasienny, wszelkie naczynia zostaną zabezpieczone, aby nie uległy uszkodzeniu. Dobór metody zależy już od lekarza i jego umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edyta ze Strzegomia...

Też tak sądzę ponieważ po operacji z siatką jest mniejsze pprawdopodobieństwo ,że przepuklina może wrócić... Tak mi mówiono sama jestem po operacji przepukliny skośnej i miałam operacje z użyciem siatki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Dziękuję za odpowiedż. Chirurg jest niby bardzo dobry, będę nalegał na wstawienie siatki skoro potem przepuklina może się nawrócić. Lekarz tak wstępnie mi przedstawił swoją teorię, ale ja mówiłem że siatka jest niezbędna bo uprawiam sport tak dla siebie i po co ma być coś nie tak potem. Myślę, że będzię wszystko ok do wtorku niedaleko aby się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny skośnej mosznowej i na początku powiedziano mi że nie zastosują siatki ale po operacjii dowiedziałem sie że jednak wstawili mi siatkę. Byłem operowany metodą Lichtensteina. Pierwsze 2 dni są najgorsze a potem z górki. W razie jakich kolwiek pytań chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak przebiega operacja przepukliny pachwinowej skośnej.Interesuje mnie wszystko co jest z tym zabiegiem związane a w szczególności gdzie chirurg robi nacięcie?Czy blizna po operacji jest duża?Jak to wszystko przebiega.Bardzo mi zależy na odpowiedzi ponieważ jestem przed takim zabiegiem.Za odpowiedź z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo chciałem się dowiedzieć jak to wygląda. Ale od samego wstępu- to znaczy od szczepionek przeciw żółtaczce bo z tego co się orientowałem to należy najprzód mieć szczepionki chyba trzy razy. Mam przepuklinę od paru lat. Chyba skośną idąca na prawą stronę jądra. jednak mam duży problem- Koszt takiej operacji nie wiem ile wynosi. Jestem bezrobotny i bez prawa do zasiłku, następnie nie wiem czy w ramach ubezpieczenia jako bezrobotny mogę ten zabieg mieć zrobiony. I tutaj tez mam obawy po operacji- Skad pózniej wziaść pieniadze na zycie i na utrzymanie przeciez nie można pracować ponad 6 miesiecy po operacji albo i wiecej. Proszę napiszcie wszystko jak to rozwiązywaliście. będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku, jesli jestes zarejestrowany w Urzedzie Pracy jako osoba bezrobotna to jestes takze osoba ubezpieczona i masz wszelkie prawa do leczenia. Przed udaniem sie do szpitala zglos sie do urzedu po zaswiadczenie. A zabieg? Jesli zostanie zastosowana medoda Lichtenstein to zaleca sie unikanie wysilku fizycznego przez 4 tygonie wiec jak sam widzisz nie jest to 6 miesiecy. W kazdym razie operacji nie unikniesz jest to schorzenie, ktore nie cofnie sie samoistnie - bedzie progresywne w swoich dolegliwosciach nie wspominajac o mozliwosci powiklan. Staw sie u lekarza i zrob co nalezy by wrocic szybko do pelnej sprawnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mój maż sie waha czy udac sie na operacje przepukliny.pare dni temu zauważyl zgrubienie w pachwinie i czesto go to pobolewa.jak go przekonac aby udał sie do lekarza.czy usuniecie przepukliny jest grożne??z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunięcie przepukliny nie jest groźne, tak na prawdę jest więcej strachu jak co warte*] Jeśli Pani mąż nie ma problemów z sercem, nie ma alergii itp. to znieczulenie będzie w kręgosłup, które puszcza po około 4 godzinach od zabiegu.Teraz najczęściej wszczepi się siatki, więc ryzyko odnowienia się, jeżeli oczywiście siatka się przyjmie, jest bardzo małe.Pani mąż musi nastawić się na 2 dni ostrego bólu i a później to już z górki.Ja miałem przepukline wrodzoną, teraz cieszę się że udałem się na zabieg, bo mam już z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie. tez taki objaw zauwazylem okolo 2 miesiecy temu. Teraz jestem po operacji ze wstawieniem siatki. Są bóle, pieczenie, ciagniecie, ale po lekach(pyralgin) ból jest minimalny. Rana jest nieduza, i mam uwypuklenie moszny, ale to normalne po operacji metoda Lichtensteina(mozliwy blad w pisowni). Pisze to, poniewaz niektore osoby to przeczytaja, szczegolnie te, ktore obawiaja sie roznymi skutkami po operacji. Jesli temperatura ciala jest normalna to nie ma obaw, ze rana bedzie ropieć itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź - żona miała operację na przepuklinę pachwinową i miała miejscowe znieczulenie w kręgosłup, pierwszy i drugi dzień po operacji ma duże bole kręgosłupa. Pielęgniarka daje jej zastrzyki na uśmierzenie bólu. Proszę powiedzieć czy te bóle to normalność po operacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wstępnie też zdiagnozowano taki problem. Mam pytanie: czy mogliby Państwo polecić jakiegoś lekarza, który zna się na tym najlepiej w okolicach Warszawy? Będę bardzo wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 6 dni po zabiegu. pierwsze dni najgorsze ale bardziej od operacji bolały mnie plecy od leżenia. dzisiaj byłem na dworzu i próbowałem kawałek nawet przebieć. zrezygnawałem po ok. 20m. raczej ze zmęczenia leżenie bardzo osłabia. zabieg z wszczepem siatki pod narkozą bez jakichś niespodzianek w postaci wymiotów a przecież nie jestem młodzikiem. szpital MEDICOVER Warszawa w ramach umowy z NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beata lat 42

jestem 5 dni po opreacji przepukliny pachwinowej uwięznietej w znieczuleniu miejscowym .jelita byly juz sine i zaropiałe dlatego przez trzy dni nic nie wolno bylo mi jeść a potem tylko płynne nie lezałam plackiem 8 godzin może 6 nic mnie nie bolało a ból pooperacyjny jest z dnia na dzien coraz mniejszy pomimo ze mam włożony sączek .kilka lat wcześniej miałam operowany pod narkozą wyrostek po narkozie to była masakra a teraz po blokadzie zupełnie inaczej no i najważniejsze zaraz można zadzwonic do najbliższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×