Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tycie po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Kornelia

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze prosze o odpowiedz na temat tego czy prawdą jest że się tyje po usunięciu pęcherzyka.Proszę mi napisać czy są potrzebne jakieś leki żółciopędne po takim zabiegu żeby uchronić się przed tyciem.Bo ktoś gdzieś napisał ze to jest właśnie przyczyną tycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu pęcherzyka żółciowego to raczej będziesz chudła, bo nie będziesz w stanie normalnie jeść. W ciągu lekko ponad miesiąca po operacji schudłem 11kg. Nigdy nie słyszałem o tym, aby po usunięciu pęcherzyka tycie było jakoś znacząco ułatwione. Pęcherzyk to jedynie magazyn na żółć, która jest uwalniana, gdy zjedzone zostanie coś tłustego, ciężkostrawnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja okropnie przytylam. Po usunieciu pecherzyka wcinam wszystko, oprocz tak jak i przedtem smazonych czy tlustych posilkow. Ruszam sie tez tak samo jak przedtem. Operacja w marcu i wazylam 62 kg, a w czerwcu juz 67, wagi ni gram nie chce isc w dol, a i po operacji sikalam bardzo zadko, przed operacja biegalam srednio co poltorej godziny nawet w nocy. A po przesypialam cala noc, mam zatrzymanie wody od pasa w dol, zrubla lub raczej napuchla mi pupa i nogi. No ale nie sadze zeby bylo az 5 cxy 6 kg wody w tych czesciach ciala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po usunieciu woreczka W lutym tego roku wtedy wysyłam 61,62koło a teraz 64,65 i za cholerę nie mogę zgubić tych kilogramów a chodzę na silownie i ćwiczę nie jem kolację nie wiem co mam już robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×