Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększony przewód Wirsunga


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Do Kingi.Myślę, ze chodzi o zabieg endoskopowy tzw ECPW. Z tego co wiem najlepszym ośrodkiem do wykonywania tego typu zabiegów jest na ul. Brzeskiej w Warszawie. Sama miałam tam wykonywane te zabiegi sześciokrotnie, niestety kamień w przew. trzustkowym był zbyt duży aby go wyciągnąć. Ostatecznie skończyło się operacją. Ale to już inna historia... Krótko mogę Ci opisać na czym polega ten zabieg: Jest to trochę podobne do gastroskopii, z tym, że lekarze poprzez dwunastnice, przewody żółciowe wchodzą aż do trzustki. Sam zabieg trwa około 30-40 min, wykonywany jest w pełnej narkozie, więc śpisz i nic nie czujesz. Po zabiegu można czuć się różnie, ale opieka jest bardzo dobra i można przeżyć. Następnego dnia rano wypisują do domu (Przynajmniej na ul. Brzeskiej tak jest). Rzeczywiście spotkałam tam pacjentów z całej Polski (ze Śląska też). Podobno to rzeczywiście jest najlepszy ośrodek endoskopowy. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69 bardzo dziękuję za informację! Mama ma właśnie zabieg na ul. Brzeskiej w poniedziałek i we wtorek ma już wyjść do domu. Mam jeszcze jedno pytanko czy w Warszawie jest gdzieś jakiś tańszy hotel?pojade z mamą i sostrą pociągiem i później chciałybyśmy gdzieś przenocować...szukałam w internecie ale ceny wydawały mi się bardzo wygórowane ja rozumiem, że to Warszawa...ale 360zł za jedną noc i jedną osobę?!? :/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w sprawie hotelu nie pomoge,maz nocowal u znajomych.Przez caly dzien bedziecie mogly byc z mama na oddziale[mama bedzie spokojniejsza],ale na noc trzeba sie ewakuowac.Daj znac jak poszlo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg poszedł bez żadnych problemów ale za dwa mies. musimy znów jechać czyli wypada teraz 6 maja. Mama była pod narkozą miała usuwane złogi i wprowadzoną jakąś sprężynkę do środka żeby przewód wirsunga się nie zmniejszał. I chyba teraz będzie wymieniana sprężynka na nową i usuwana dalsza część złogów. Dziękuję Wszystkim za pomoc pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benia64

Mam zrobiony RM i wyszło że mam w obrębie ogona widoczne niereularne poszerzenia przewodu trzustkowego i jego odgałezień do 5 mm jak w PZT. Lekarz dał mi skierowanie do poradni gastroenterologicznej. Proszę o adres dobrej poradni. może ktoś mi polecić dobrego gastroenterologa w Warszawie lub w Olsztynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwuch lat z tym chodze i czekam na tomograf jest ze mna coraz to gorzej mam tluste stolce sibo i coraz trudniej mi idzie wyproznianie z opisu usg mi wyszlo ze mam cos nie tak na przewodzie z koleji drugi diagnosta od mojego gastrologa stwierdza ze nic tam nie mam ale kolonoskopie i ide juz szukac mostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo,jesli masz na mysli zewnatrzustrojowe [chyba laserowe] rozbijanie kamieni,to nie nie mialam takiego zabiegu.Wczasie zabiegow ecpw probowali uzyc jakiegos tam koszyczka iw nim rozkruszyc zlog,ale proby sie nie powiodly.Ty Ewo masz kamice przewodow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×