Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na węzłach chłonnych w pachwinie na skutek depilacji okolic bikini


Gość Kama

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 7 miesięcy mam zgrubienie w pachwinie... Na początku to był guzek wielkości groszku i był on widoczny i wyczuwalny. Pojawiał się od czasu do czau i znikał. Myślałam, że to przepuklina, więc to zbagatelizowałam. W końcu poszłam jednak do lekarza rodzinnego, ale on stwierdził, że tu nic nie ma. Teraz już guzka nie widać, ale czuć w tym miejscu bardzo wyraźne zgrubienie... Byłam ostatnio na USG i wyszło na nim, że na węźle chłonnym pachwiny jest guzek, który na zdjęciu był widoczny jako czarna plama... Lekarz, który robił mi USG stwierdził, że to na pewno jest od tego, że gole okolice bikini, a to jest reakcja moich węzłów chłonnych, które są podrażnione... Kazał mi nagrzewać, żeby to się rozeszło. Czy to może być prawda?? A jeśli tak, to jak długo mam czekać na poprawę, albo co mam robić?? Jeśli nie, to co to może być innego i do jakiego specjalisty mam się udać?? Bardzo się boję, bo mija już kolejny dzień, a ja zamiast widzieć poprawę to wyczuwał jeszcze większą zmianę. Bardzo bym prosiła o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem. pojawia sie i znika. ta diagnoza wydaje sie byc sluszna, po ostatniej depilacji odczuwalam intensywne podraznienie okolic bikini, a po kilku dniach pojawila sie wyzej opoisaywana zmiana :/ kazdy moze sie mylic, ale lekarz ma tendencje dramatyzowac niz ignorowac, to chyba lerzy w tym fachu. skoro tak mowi, zatem wszystko wydaje sie byc ok. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×