Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bakteria w ranie po wycięciu wyrostka robaczkowego i guza z jelita


Gość Monia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam do pana dwa pytania, pierwsze dot. tego, że około 2 tygodni temu mój mąż zgłosił się do szpitala z prawostronnym bólem brzucha, po wstępnym badaniu lekarz stwierdził że na 90% jest to zapalenie wyrostka i mąż został przyjęty na oddział. Zabieg miał być wykonany laparoskopowo. Po operacji dowiedzieliśmy się jednak, że wyrostek nie był w bardzo złym stanie, mimo tego został usunięty ale oprócz tego wycięli mężowi jakiegoś guza z jelit którego znaleźli w trakcie zabiegu, przez co musięli rozciąć skórę na długości ok 20cm. Nie wiem co to za guz, lekarz powiedział, że nie jest to raczej nic groźnego ale dokładnie dowiemy się po wyniku badania histopatologicznego. Moje pytanie odnośnie tego co to może być za guz i czy to własnie on powodował ból. Druga część dot. tego że w 6 dobie od operacji z rany zaczęła sączyć się ropa i wróciliśmy do szpitala (chcę zaznaczyć że mąż od operacji cały czas miał stan podgorączkowy i mimo tego wypuścili go do domu), okazało się że w ranę wdała się infekcja dostał antybiotyki, otworzyli ranę na ok 7 cm (całe cięcie ma ok 20cm) wyczyścili i teraz ma mieć zmieniany opatrunek raz dziennie. Po dwóch dniach wypuścili go do domu i teraz kontynuujemy tą procedurę w naszej przychodni (mieszkamy w anglii i tutaj są trochę inne procedury). Codziennie do rany pielęgniarka wkłada nowy opatrunek z alginianu wapnia i srebra i oprócz tego ponownie mąż ma brać antybiotyk jest to Flucloxacillin i drugi to Tetracycline. Dziś już wiem że ta bakteria w ranie to COLIFORM BAKTERIA. Jak ona się tam dostała czy to wina lekarzy, czy często dochodzi do takich powikłań.Proszę mi powiedzieć jak długo taka rana może się goić i czy ta bakteria jest bardzo niebezpieczna i w momenciae gdy rana się zagoi to czy już więcej nic się nie będzie działo. Powiem szczerze że mnie osobiście bardzo to wszystko przeraża. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×