Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu


Gość Kłopot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem cała kategorię związaną z moim problemem i nie znalazłem odpowiedzi. Mój problem polega na tym że po oddaniu stolca jak się podetrę tylko papierem toaletowym to po dosłownie chwili odczuwam swędzenie odbytu, ale jak się umyję po oddaniu stolca to nie mam tego problemu. Od jakiegoś czasu po papierze toaletowym używam mokrych chusteczek i problem swędzenia zniknął, wiem że tak nie powinno być. Proszę o sugestie i porady w tej sprawie. Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie najlepiej skonsultować się z chirurgiem. Świąd odbytu może być spowodowany występowaniem żylaków. Jeśli nie ma żylaków najlepiej, żeby tym problemem zajął się dermatolog. Wyosobniony świąd odbytu bez uchwytnej przyczyny jest bardzo problematycznym schorzeniem, trudnym do leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest juz krew to trzeba isc szybciutko do lekarza ja tez mam ten sam problem i nie wiem sama co robic.....napewno pijde na badania i wtedy zobaczymy do lek nie ide boje sie....ale jak bede miala wynik wtedy podejde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 22 lata, jestem mężczyzną i mam bardzo wstydliwy problem, od czasu do czasu swedzi mnie w okolicach odbytu, jest to bardzo wstydliwe, miał ktoś może do czynienia z tym i wyleczył to za pomocą np. jakiś maści? Nie chce iść na razie do lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odczuwałam silny świąd odbytu. Wczoraj byłam na wizycie u proktologa i dowiedziałam się, że mam: polipy odbytu/jelita grubego, oraz wypadającą śluzówkę. Teraz trzeba szybko pozbyć się polipów, ponieważ jest to wczesna forma nowotworowa. Nie usunięte polipy uzłośliwiają się! Śluzówką lekarz zajmie się później. Moja rada: albo wstyd i doczekanie się paskudztwa, albo zdrowie i życie! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×