Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i ból nóg po operacji przepukliny kręgosłupa


Gość Agnieszk_ 84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana doktora... Jestem po operacji przepukliny. Miałam usunięte dwie jedna centralna z lewego boku a druga centralna z prawego boku. Na odcinku lędzwiowym. Jestem po operacji już 3 tyg. Po operacji czułam się zle ale w porównaniu co teraz jest to jest męczarnia. Jest gorzej niż było. Drętwieją mi nogi od pasa do palcy u nóg. Jestem non stop na tabletach przeciwbólowych. Biorę po 8 dziennie. Bo nie wytrzymuje z bólu. Dlaczego tak jest? Czy to są jakieś komplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko mogą to być komplikacje zależy jaki lekarz to robił i w jakim szpitalu bo jak dla mnie to za szybko zrobiło się gorzej a i lepiej wcale nie było.Musisz znaleść gdzieś dobrego neurochirurga dr.Franc.Ja bym poleciła szpital w Elblągu lub w warszawie na Kondratowicza zależy skąd jesteś i gdzie było by bliżej.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszko mogą to być komplikacje zależy jaki lekarz to robił i w jakim szpitalu bo jak dla mnie to za szybko zrobiło się gorzej a i lepiej wcale nie było.Musisz znaleść gdzieś dobrego neurochirurga dr.Franc przyjmuje w szpitalu w Elblągu. Lub innego dobrego lekarza w warszawie na Kondratowicza. Zależy skąd jesteś i gdzie było by bliżej.Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeżeli potrzebujesz najlepszego autorytetu oraz dobrego zespołu neurochirurgii to z całą odpowiedzialnością polecam: 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ Oddział Neurochirurgii ul. Powstańców Warszawy 5 85-681 Bydgoszcz Tel. 052 378 72 20 Kierownik Kliniki Neurochirurgii prof.dr hab. n med. Marek HARAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miałam operację odcinkaL5 S1(przepuklina) lewostronna 19 maja czyli niebawem będzie miesiąc. Mój problem polega na tym że nie wiem dlaczego,ale od wstania po operacji strasznie mnie bolą nogi obydwie i mrowienie w stopach góra 3 lub 4 godz na nich mogę wystać i muszę się kłaść bo nie wyrabiam, czuję się jak bym na nich już stała z 24 godz,a przed operacją nie miałam żadnych dolegliwości związanych z nogami. Moje pytanie czy ktoś z was tak miał jak ja i czy to jest normalne, czy może to są jakieś powikłania po operacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem dwa lata temu operacje na przepukline na kregoslupie i mialem jakis czas spokój a teraz jak lekko cos dzwigne to mnie prawa noga boli niewiem czemu czy rwa kulszowa czy od nowa przepuklina posiedze troche i jak mam wstac to chwile musze poczekac i dopiero moge isc ale to jeszcze z wielkim bólem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem po operacji kręgosłupa i też mam problem bo dręntwieją mi nogi najbardziej w nocy jestem 3tygodnie po operacji nie wiem co o tym myśleć czy będzie lepiej mam czasami wrażenie tak jak bym nie miała nóg proszę poradżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem 57 latkiem w 2005 miałem zabieg usunięcia przepukliny na odcinku l4 l5 .Po 6miesiącach wróciłem do pracy jako kierowca międzynarodowy .Było dobrze do czasu zawału serca ponowne wolne 6 miesięcy i powrót.Było różnie bardzo uważałem jak pracuję ,ale już dłuższy czas odczuwam ból barku promieniujący i mrowienie drętwienie dłoni.Tabletki nie pomagają śpię z uczuciem bólu . Lekarz neurolog powiedział że po operacji powstała narośl i ponownie uciska w kanał .Proponował zmianę pracy.(ale co robićpo38 latach jazdy) na rentę w zus Słupsk żadnej szansy próbowałem .1978 operacja rak krtani 2005 ooeracja kręgosłupa 2011 zawał serca pochp takich już nie leczą w nowej liberalnej Polsce SZANUJMY ZDROWIE BO TO CO DZIŚ ZAROBIMY JUTRO WYDAMY NA LECZENIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu miałam stabilizację kręgosłupa mam 6 śrub i 2pręty od operacj mam drętwą noge i straszne sztywnienie stopy i przy tym ból kręgosłup też boli jestemo rehabilitacji i sanatorium może ktoś ma taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirosław

Jestem tydzień po mikrodyscektomii lewostronnej L4L5 obrazu po operacji zacząłem chodzić nie potrzebuję środków przeciwbólowych. Jedynie co mnie niepokoi to lekkie dretwienie palcow lewej stopy. Niech ktoś mi powie jak długo będzie utrzymywał się taki stan. Kiedy rozpocząć rehabilitację. I kiedy będę mógł wrócić do pracy opiszcie to na swoich przykladach bo odpowiedzi typu skonsultuj się z... Mnie wk.... ają. Pozdro wszystkich w naszej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , tydzień temu miałem operację na lewostronną przepuklinę pachwinową, wykonanie było laparoskopowe. Po operacji wiadomo duży ból po nacięciach brzusznych to zapewne normalne , ale zdziwił mnie po wyjściu ze szpitala ogromny ból ręki dokładnie od łokcia w stronę bicepsu. Czy może być to spowodowane wypłukaniem magnezu po niezłej serii leków przeciw bólowych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam neurochirurg Witold libionka z Gdańska operuje w Kluczborku.Ja po operacji stabilizacji kręgosłupa L5-s1 (plif) 2 implanty 4 śruby i druty ,,po 3.5 tygodniach pojechałem do pracy na statek bez żadnych problemów neuropatycznych także polecam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×