Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niewielki ból w podbrzuszu


Gość Tomasz z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz z Poznania

Od pewnego czasu miewam bóle w prawej dolnej części brzucha. Jednak nie są to bóle silne. Bywają takie dni, że całkowicie ustają, a następnie się pojawiają. Gdy to miejsce nacisnę ból się zwiększa, ale tylko wtedy, gdy w ogóle występuje. Niekiedy ból ten czuje na całym podbrzuszu, podkreślam jednak, że nie jest to ból silny. Moje pytanie czy to może mieć związek z wyrostkiem robaczkowym, bo z tego co wiem to wyrostkowi towarzyszy raczej przeszywający i silny ból, w moim przypadku tak nie jest. Po drugie czy to może mieć związek z nerkami, bo często bólowi brzucha towarzyszy ból prawej nerki (w moim mniemaniu jest to nerka). Nie wiem czy mam się czegoś obawiać czy to tylko problem z nerkami, którego jestem spadkobiercą od dziadka i ojca, bo kiedy mi zawieje plecy to od razu pojawia się ból w okolicach nerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból ten raczej nie jest związany z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Gdyby doszło do zapalenia wyrostka robaczkowego na pewno tego bólu nie mógłby Pan zbagatelizować, trafiłby Pan do szpitala i zoperowano by Pana w trybie nagłym. Przeoczenie ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego skutkuje zapalenie otrzewnej, a w następstwie nawet śmiercią. Możliwe, że tak jak Pan opisuje ból jest związany z kamicą nerkową lub odmiedniczkowym zapaleniem nerek. Dobrze by było, gdyby wykonał Pan w trakcie ataku tego bólu badanie ogólne moczu, morfologię i USG jamy brzusznej ze szczególnym zwróceniem uwagi na drogi moczowe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam podobne objawy i może to dziwnie zabrzmi ale cierpiałam ponad 6 lat i rok temu tak mnie dopadło że trafiłam od razu na stół. To moje doświadczenie proszę zrobic usg może to wykluczy pan olegliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miewałam takie bóle przez 3 miesiące, chodziłam do lekarzy, którzy wymyślali mi wzdęcia, aż któregoś dnia ból był bardzo silny i nie przechodził całą noc, na pogotowiu dali mi zastrzyk- nie przeszło, pojechałam znów- to wmawiali mi że to ciąża. w końcu tata zawiózł mnie do szpitala, gdzie nie chcieli mnie przyjąć, dopiero jak zaczęłam płakać i krzyczeć, że już nie wytrzymam, przyszedł chirurg i za godzinę wycinali mi wyrostek. dziś mam wielką bliznę, bo okazało się że już nie tylko wyrostek był *zapalony*... miałam robione USG, morfologię i inne badania-nic nie wykazały. dopiero gdy Pan będzie *zwijał się* z bólu, powiedzą Panu że to wyrostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie sama bóle.Zaczeło się od tego że wyszłam z psem na dwór w samej kurtce,i biegłam razem z psem,gdy wruciłam do domu zaczeło mnie trochę boleć,ale myślałam że to kolka więc się tym nie przejomowałam,i poszłam na komputer,lecz ból nie ustawał i poszłam na kanapę...ból się zwiększał,gdy wruciła mama powiedziałam jej o całej sprawie i rzekała że może to być silna kolka(ale kolka nie może trwać 3godz) więc powiedziała żebym wzieła nospe,więc wziełam i teraz przeglądam forum bo boję się że to może być wyrostek :*(I ta nospa na razie nic nie daję :*( proszę pomuszcię,bardzo się boję..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli juz chyba z 9 miesiecy i strasznie jezdzi mi codziennie w brzuchu a i ostatnio zlapalam wirusa na jelitach go mialam mama mowi ze zbliza mi sie okres ale ja jej nie wierze ostatnio tak mnie nolal prawy bok ze sie mie moglam ruszac i poplakalam sie z bolu co to,moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J tez mam podobne objawy od ponad 3 lat, lekarze tez mówia mi o wzdęciach jelitach itp zebym nie jadlakolacji i nne rady któe juz dawno zastosowałam i nie pomaga, leki tez mi nie pomagają które mi przepisali a skierowania na badania zadne nie chce dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam od kilku miesięcy podobny problem.Po prawej stronie pod brzuchem kłuje mnie i potem przestaje,niewiem czy nie jest to przypadkiem związane z ostanio wykrytym przez ginekologa podczas usg u mnie duzym mieśniakiem przy macicy,ponieważ znajduje się on tez po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×