Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma prostatae


Gość ZBYSZEK

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam na imie zbyszek mam 52 lata. przy okresowych badaniach wyykazalo mi lekkie zmiany w gruczole krokowym. oto wyniki jakie dostale. material pobrano z: stercza rozpoznanie kliniczne: tumor opis: adenocarcinoma prostatae(gleason 4+4=8) zmiany nowotworowe obejmuja okolo 50% dlugosci biopaptow. pomozcie mi bo z nerwow nie wytrzymam a wizyte u lekarza specjalisty mam dopiero za miesiac z gory dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje serdecznie za odpowiedz. duzo mi pomogla, ale mam jeszcze jedno pytanie czy to cos powaznego(wiem ze rak ogolnie jest zly) bo lekarz rodzinny powiedzial mi ze wystarczy usunac i po klopocie? czy to prawda??? dziekuje jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym sposobem leczenie jest usunięcie prostaty. Dopiero w czasie zabiegu (jak to dokładnie wygląda w jamie brzusznej) i po wyniku badania histopatologicznego po zabiegu będzie można cokolwiek powiedzieć o rokowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, Gleason 4+4 to nie mało, 52 lata to jeszcze dośc dynamiczny organizm kiedy komórki namnanrzają się wzglednie szybko. dlatego nie trać czasu, zwiekszysz tym szanse wyjścia z choroby. Zaletą Twojego wieku jest, ze nasi lekarze chętniej starają się dać pomoc komuś kto jeszcze nie *nadżył* swojego statystycznego wieku. (U nas mężczyźni - 71,6 lat) Do rozstrzygnięć o sposobie terapii potrzebne są wyniki innych badań na które się w zwykłym trybie długo czeka. Postaraj się o pilne badanie - scyntygrafia kości pod kątem adenocarcinoma prostatae. Lekarz specjalista którego masz widzieć za miesiąc ( o ile nie będzie miał grypy, kaca, stłuczki lub tp i termin się przedłuży) i tak Cie na takie badanie skieruje i dopiero wtedy zaczniesz czekac na scyntygrafię... WSKAZANY jest też wynik badanie CT (tomografia) i/lub MR (rezonans magnetyczny). W oparciu i te i ewent. inne wyniki może lekarz przyjąc strategię leczenia. Inną jeżeli nowotwór *siedzi* wewnątrz gruczołu, a rózne inne kiedy z niego gdzieś już wylazł dalej. O ile Twój lekarz jest porządnym specjalistą a nie zwykłym dupkiem, albo zaszczutym przez nawał pacjentów i spraw biedakiem. Twoja choroba to nie drobnostka. PAMIĘTAJ ŻE CHODZI O TWOJE ZDROWIE/ŻYCIE. TY SIEBIE MASZ LECZYĆ PRZY POMOCY LEKARZY, I NIE ZDAJ SIĘ NATO ŻE LEKARZE BĘDĄ LECZYĆ CIEBIE! Jak oni coś zgapią to mówią *sorry* (albo i nie), a TY masz przegwizdane. To Ty w oparciu o to co uda Ci sie dowiedzieć przystajesz na taki czy inny sposób leczenia. WIĘC SIĘ DOWIADUJ. Internet prawie wszystko wie. Wklepuj hasła o chorobie i pojęciach z nią związanych. Pytaj doktorów o alternatywne sposoby i prawdopodobieństwo skuteczności takiej lub innej terapii. Nie zaniedbaj. Powodzenia - Paweł =

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze napisz jakie sa inne metody leczenia jezeli nowotwor jak okresliles *siedzi* w prostacie,-taki wynik byl rezonansu magnetycznego, ze nie wyszedl poza prostate a chirurg i tak powiedzial mezowi /59/ ze trzeba usunac chirurgicznie i tez tak sie stalo.M ija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik skali mówi,że nie ma na co czekać, tylko natychmiast jak najszybciej się da sunąc prostatę - chirurgicznie lub laparoskopowo. Badania konieczne trwają ( na NFZ) bardzo długo, więc jeżeli nie stać cię prywatnie to przechlapane. Osobiście radzę udać się szybko do szpitala onkologicznego i tam zarejestrować się z rozpoznaniem. Lekarz wyznacza termin badań i jest przeważnie znacznie krótszy niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×