Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadnięcie dysku a rwa kulszowa


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam sie Dawid, Mam bardzo ważna sprawe, moja mama 37 lat od paru tygodni cierpi na rwe kulszową. Była juz u paru lekarzy, jezdzi na masarze, miała juz serie zastrzyków, bierze leki, nie chodzi do pracy, lezy i dosłownie *wyje z bólu*. Czy sa jakies sposoby aby uśmierzyc ból ktory jest naprawde nie do wytrzymania ? Nic kompletnie nic nie pomaga a co najgorsze jest coraz gorzej. Z przeswietlenia wyniknęlo ze 2 dyski są *wyskoczone*. Co nalezy zrobić w tej sytuacji (nastawić,operacja,czekac...?) Bardzo prosze o pomoc. Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie, tylko mi leki zmieniali, i na pole magnetyczne chodziłam w końcu ból sie nasilił i zaczełam miec mrowienie w noodze pojechałam na dyżur ortopedyczny(prywatnie) zrobili kolejny rentgen oraz skierowali na rezonans magnetyczny, jutro idę do neurochirurga po decyzję, czy operujemy czy nie. ja się z bólem meczę już 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo ! u mnie bylo podobnie zaczelo sie juz lata temu tyle tylko ze narastalo to stopniowo, wiec jak kazdy ignorowalem bralem zastrzyki ,tabletki i masaze i niemartwilem sie zbytno zreszta ortopeda twierdzil ze potrzebuje wiecej ruchu wiec mysle ok az w koncu zaczelo sie:: bol niedozniesienia wiec coraz mocniejsze tabletki przeciwbolowe , zastrzyki ,masaze, gimnastyka rehabilitacyjna niestety to byl blad , w koncu nastapilo to najgorsze zostalem prawie caly sparalizowany z bolu niemoglem sie ruszyc przyjechalo pogotowie jedno zaraz pozniej drugie ,uspali mnie w domu i na sygnale do szpitala. MRTi natychmiast operacja trwala ponad dwie godziny lekarze pozniej mowili ze byla bardziej skomplikowana niz myslano na poczatku , wyfrezowano uszkodzona czesc bez wstawiania imolantatu , bylem 6 miesiecy na zwolnienu po operacji , minelo juz prawie 5 lat czasem czuje lekkie bole przy zmianie pogody to niestety zostanie juz na zawsze tego sie niewyleczy ale w porownaniu z tym co bylo to niebo a ziemia , wiem niestety nie zawsze sie to udaje ja moge mowic o szczesciu ,dlatego moja rada jak najszybciej zrobic badania MRTu paru specjalistow dla porownania wynikow i wtedy dopiero zdecydowac sie* za albo przeciw* ja mam na plecach 1 cm slad po op.zycze duzo zdrowia i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem rok po operacji usuneli mi czesc dusku ktury wbijal sie w nerw zazdroszcze Janowi ja nie mialam tyle szczescia po operacji gdyz wytworzyla mi sie na nerwie blizna pooperacyjna ktora caly czas wywoluje bol mialam po prosty za pozno operacje czkalam na nia 6 miesiecy caly czas bylam na morfinie bo bul byl nie do zniesienia teraz jestem od roku na kodeinie ponownie lekarze proponuja mi morfine ta blizna jest juz nie do wyleczenia teraz jedynie proponuja mi jeszcze jedna operacje ktora ma na celu wszczepienie symulatora nerwu chyba sie zgodze jak to mowia podpisalabym pak z diablem zeby tylko ten bul odszedl mam dosyc juz prochow a bul i tak nie znika mam na plecach 16cantymetrowa blizne bo lekarze tez nie przypuszczali ze to jest w takim stanie mialam miec 3dziurki w plecach OSTRZEGAM WSZYSTKICH NIE LEKCEWARZCIE RWY KULSZOWEJ CHODZENIE PO KREGLARZACH MASARZYSTACH SKONCZYLO SIE U MIE JAK SKONCZYLO wspolczuje wam bolu bo sama go na sobie odczuwam kto tego nie mial nie jest wstanie sobie nawet wyobrazic co to jes jezeli was lekarz stwierdzi ze nalezy operowac nie zwlekajcie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie mecze 3 tygodnie stwierdzili rwe kulszowa sterydy tabletki przeciw bulowe dostalem taka blokade ze zostalem zabrany do szpitala opinia rwa kulszowa powrot do domu adwokat i skierowanie na rezonans magnetyczny okazalo sie przesuniecie dysku ponad 1 cm dalej prawdopodobnie operacja to jest jedyne badanie ktore morze pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×