Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde piersi po zabiegu usuwania ginekomastii metodą liposukcji


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 3 tygodnie temu miałem przeprowadzony zabieg usuwania ginekomastii mieszanej metodą liposukcji. Przed badaniem zostały wykonane wszystkie potrzebne badania. Z lewej piersi zostało pobrane około 120 ml wydzieliny tłuszczowo -gruczołowej, a z prawej około 200ml. Teraz, 3 tygodnie po zabiegu, miejsca przez które pobierano całą tą wydzielinę, stały się bardzo twarde. Masaże, ani środki zawierające heparynę nic nie dają. Czy te stwardnienia miną? Co mogę stosować, aby się ich pozbyć, żeby piersi stały się płaskie i bez twardych powierzchni? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sory anonim

jeszcze nie miałem ginekomastii ale co ty masz za z twardniena po ginekomastii nie wiem co to jest ja mam stwardnienie pod cyckami bo dojrzewam a może ginekomastia tata się ze mnie! śmieje tak po prostu nie ze by mi przykrość zrobić tylko śmieje się ze mam cycki jak kobieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ginękomastia jest na NFZ ,ja jestem ponad tydzień po zabiegu prawej strony i pomimo stwardnień mam też opochlizne.Wygląda to gorzej niż przed operacją.Miesiąc temu miałem robioną lewą stronę klatki piersiowej i nie pamiętam takich stwardnień i opochlizny przy gojeniu.Czy aby na pewno wszystko jest w porządku?Jakie objawy są kiedy ma sie krwiaka po zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzień po zabiegu liposukcji piersi - na razie w kamizelce różnica kolosalna na plus - zobaczymy jak będzie za tydzień... dwa jak zejdzie opuchlizna i jak zacznę zdejmować kamizelką do kąpieli. Zabieg z znieczuleniu miejscowym... da się przeżyć chociaż momentami ból był bardzo duży no ale wtedy lekarz przerywa na moment masz chwilę wytchnienia lub podaje więcej środka przeciwbólowego. Generalnie nie żałuję że było to znieczulenie miejscowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie ważne

witam! mam podobny problem ,mam powiększoną pierś, jakiś czas temu poszedłem do lekarza rodzinnego ,dostałem skierowanie do endokrynologa,jestem zarejestrowany dopiero na kwiecień.Nie wiecie ile czasu może minąć do usunięcia tego? .Prawa pierś jest znacznie wieksza od lewej, Proszę o pomoc.mam 16 lat,to coś mam o jakiś 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×