Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg zamknięcia stomii


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Wiem, że przy ginekologicznych zabiegach są stosowane. Chirurg, z którym się wstępnie umówiłam nie stosuje, a ja bym chciała, jeśli to możliwe, bo już wystarczająco się męczę z tym brzuchem teraz. Co z tego, że uwolnią zrosty przy operacji jak powstają nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jutro minie 3 tygodnie jak jestem po operacji i czuję się bardzo dobrze. Nic mnie nie boli, jestem jeszcze na diecie, stolec bez problemu. Jestem przeszczęśliwa. Bardzo chciał się pozbyć tej cholernej stomii i udało się. Dziewczyny pozytywne nastawienie i będzie dobrze. Życzé Wam tego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak się cieszę, że tak szybko wróciłaś do formy. Mam nadzieję, że nam też się uda. Wyobrażam sobie, jak jesteś szczęśliwa, też bym była :-) Zajrzyj czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, dziś rozmawiałam z chirurgiem urologiem, który też będzie przy mojej operacji i powiedział, że ten żel przeciwzrostowy to do dobry pomysł przy kolejnej operacji. Odezwij się, jeśli też się czegoś dowiesz *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem po kolonoskopii, bałam się ale nie było tak źle, raz zbolało ale do wytrzymania. Najgorsze było z tego wszystkiego picie środka przeczyszczającego. Natomiast nie zrobili mi tego krótkiego odcinka, gdyż jak się okazało to powinnam zrobić wlewki. Teraz wizyta u chirurga i zobaczymy co dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Czekałam, aż się odezwiesz. Ja niestety będę musiała zrobić endoskopię cienkiego, bo wylądowałam z podniedroznoscia w szpitalu. Udało się bez kolejnej operacji na ostro. Pewnie to zrosty. Będę walczyć o żel przeciwzrostowy. Mam nadzieję, że się uda i można zastosować. Daj znać po chirurgu. Cieszę się, że tak pięknie poszło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się badam. Zrobiłam enterografie mr żeby uniknąć endoskopii do jelita cienkiego, ale nie mam jeszcze wyniku. Szukam też chirurga, który zgodził się zastosować coś przeciwzrostowego. Na razie trzymam się jakoś bez bólu, ale zuje wszystko po pół godziny *-) Chciałabym to wszystko jak najszybciej skończyć, chociaż boje się tej operacji bardzo. Ostatnio przeczytałam o operacjach jelita grubego w protokole ERAS. https://podyplomie.pl/chirurgia/15761,fast-track-w-chirurgii To jest artykuł prof. Słodkowskiego. Wybierasz się na Banacha, to przeczytaj. Ciekawe czy stosują. Bardzo przyjazna dla pacjenta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, robiłam w Europejskim Centrum Medycznym, Al. Komisji Edukacji Narodowej, u dra Milewskiego. Na pewno można zrobić też w Enel Med. Mają wiele punktów w Warszawie. U mnie to była właściwie sigmoidoskopia, bo ja mam ok. 30 cm tego odciętego jelita. Mimo, że chirurg nie kazał się przygotowywać to zrobiłam sobie wlewki z wody przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewki tylko do badania, żaden nie wspominał żeby sobie robić profilaktycznie. Jeśli chodzi o operacje to nic nie mówili tylko ogólna informacja że szpitala. Nawet nie pisze że mam wziąć jakieś aktualnie wyniki krwi, pewnie wszystko sami będą robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czuję się dobrze, jednak boję się tej operacji. I oczywiście mam już dość chodzenia z tym workiem. Na dodatek straciłam pracę bo pracowałam w sklepie spożywczym. Teraz mnie nikt nie zatrudni nawet jakbym znalazła inną pracę bo wiadomo operacja przede mną. I najgorsze to że do tej pory nie mam wyznaczonego terminu operacji. A u Ciebie jak tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×