Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg zamknięcia stomii


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Ewa, u Ciebie na kolonoskopii bedzie dobrze, nie sugeruj sie moim przypadkiem. Mialam jakis oslabiony uchylek, w ktory lekarz za mocno dmuchnal. Sam to przyznal po zabiegu. Nie musialo tak sie stac, ale stalo, mialam pecha. Teraz mam czasem bole brzucha i wrazenie, ze jelita sie jako niestandardowo *-) ulozyly. Dlatego tak sie bronie przed tym badaniem. Ty nie masz zadnych dolegliwosci i z pewnoscia wszystko bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję, bo już kolejnego uszkodzenia jelita bym nie chciała. Dziękuję trochę mnie uspokoiłaś:-) Kolonoskopia miała być w znieczuleniu ogólnym ale za długi termin oczekiwania więc zdecydowałam się bez znieczulenia. I też nie wiem czy dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz. Pierwsza kolonoskopie miałam na żywca. Jakieś znieczulenie na pewno dostaniesz, ja wtedy też miałam. Owszem momentami bolało, ale do wytrzymania. Poza tym jest też opinia, że bez narkozy bezpieczniej bo pacjent współpracuje. Będzie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przygotować się tak jak na kolonoskopie czyli dieta i picie leku przeczyszczającego. Na temat tamtego odcinka nikt mi nic nie mówił. Nie wiem jak to będzie bo z tego co mi w szpitalu mówił lekarz to tam mam zaszyte, chyba że coś źle zrozumiałam, bo byłam tak załamana, że nic mnie nie interesowalo. Jakoś po 3 miesiącach od wyłonienia stomii miałam parcie na stolec i dużo mi poleciało jakiejś śluzowatej, brzydko pachnacej wydzieliny. Od tamtej pory sporadycznie malutkie ilości. Więc też nie wiem czy dobrze czy źle. Może przy okazji oczyszczania jelit może i ten odcinek się oczyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Mi też chirurg powiedział, że mam się nie przygotowywać do tego badania. Właśnie obecność tego śluzu mnie niepokoiła, taki dyskomfort. To jelito jest ślepe, dobrze zrozumiałaś, ale ciągle czynne i wydzielina jakaś w nim jest. Dlatego chciałam się upewnić, czy Ty tez masz takie zalecenie. Tak naprawdę to chodzi o określenie długości tego odcinka, nawet na skierowaniu jest to zaznaczone. Na razie umówiłam się na operację na drugą połowę października, ale mam możliwość przeniesienia na wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą przeraża mnie wizja przeczyszczania przez stomię. W domu to ok ale jak przyjdzie mi to robić w szpitalu przed operacją :- Przepuścić 4 litry przez worek, to dopiero jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Ja sobie też tego nie wyobrażam i nawet w domu. O to dobrze, że znasz już datę operacji. To chyba jedna ja będę ostatnia. Ale aby szczęśliwie to najważniejszej.Czekam cierpliwie. Jeśli chodzi o badanie to lekarz będzie usówał zszycie i potem na nowo zaszywał po badaniu?.... . Ciekawe jak Gosia, może się odezwie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o kolonoskopie? Nie, robi przez stomię górny kawałek i osobno przez odbyt dolny. Ja jeszcze w tym tygodniu rajd po lekarzach, bo bóle brzucha jednak są. Może to zrosty i po operacji będzie lepiej. W każdym razie mam nadzieję, że nie będę musiała przekładać zespolenia na później. Co do przeczyszczania to w domu można się zainstalować na parę godzin z książką w łazience i już a w szpitalu? Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Gastrolog i chirurg mówią, że zrosty. W pasażu wyszło jakieś przewężenie na jelicie cienkim, ale też sugerujące,że zrost. Grozi mi jeszcze endoskopia do jelita cienkiego. Mam nadzieję, że nie, dość mam rur. Chirurg mówi, że on i tak sprawdzi całe jelito. Mam już trochę dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę się masz, ale trzeba być dobrej myśli.Muszą sprawdzić żeby potem nie było niespodzianek, tym bardziej że masz te bóle brzucha.Będzie dobrze :-) inaczej być nie może. No to czekamy na badania:-) i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak nie do końca. Musiał przerwać przy samym końcu. Próbował mnie skłonićdo zrobienia kolonoskopii przed operacją, ale trudno mi się do tego przekonać. Chciałabym się jeszcze zorientować, czy można zastosować jakaś profilaktykę przeciwzrostową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×