Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból głowy po punkcji kręgosłupa


Gość RenataW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry moja córka miała robioną punkcję kręgosłupa. To było 3 tygodnie temu. Obecnie już nie skarży się na ból pleców ale zaczęła ją boleć bardzo głowa. Ból ustępuje jeśli córka leży na wznak na plecach, nasila się kiedy stoi lub chce wykonać jakiś gwałtowny ruch głową. Ból jest tępy, nasilający się. Co to może być, czy jest to jakieś powikłanie po zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata miał wykonywaną punkcję kręgosłupa. Już po tygodniu od tego zabiegu zaczęła boleć go głowa gdy siadał lub wstawał do toalety. Pytałem się lekarzy, którzy stwierdzili, że ból głowy po punkcji może być spowodowany zmniejszeniem ilości płynu rdzeniowego. Może u Twojej córki też tak jest, koniecznie powiedz o tym lekarzowi prowadzącemu córkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz przez to przechodzę, mialam punkcje dwa tyg temu i bol bardzo powoli ustepuje, ale jest to cos okropnego, jak leże to przechodzi, najgorzej jest z siedzeniem, mowilam lekarzowi, ale on stwierdzil ze to nie po punkcji, tylko ze ja wczesniej nigdy nie skarzylam sie na bole glowy. Lekarze nie chca mowic wprost ze to po tym bo ludzie nie chca sie godzic na punkcje. Mam przepisane jakies leki, + przeciwbolowe DORETA i COFFECORN FORTE, to jest kofeina w tabletkach i podobno najlepsza na takie bole, mi troszke pomaga. W internecie czytalam ze ten bol powinien przejsc samoistnie po tygodniu ale w praktyce sie to troche wydłuża odobno nawet do 3 tyg ale różnie to bywa, ja mam nadzieje ze mi juz przejdzie bo juz drugi tydzien nie ruszam sie z łóżka. pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia czemu nic lekerze nie mowią o stosowaniu tzw. *łaty z krwi* i czemu nie jest robiona od razu po zabiegu. Miałem punkcję i nikt mi nie wyjaśnił dlaczego nie wolno mi gdy leżałem już po zabiegu podnosić głowy. A podobno to przeszkadza w gojeniu się dziury po punkcji. Głowę podniosłem ze dwa razy przez odruch i chyba o te dwa razy za dużo, bo od kilku dni mam ostre bóle. Podobno czytałem wynika to z tego, że płyn gdzieś w organiźmie nadal wycieka otworem od nakłucia i aby to zatamować podobno wystarczy w okolice nakłucia wstrzyknąć kilka kropli krwi pacjenta, która podobno robi swoje i regeneruje dziurę, aby nie wyciekał nią płyn. Jak głowa będzie mnie boleć idę do szpitala aby mi zrobili *łatę z krwi*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×