Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Szymon

Ginekomastia, jakie leki? Proviron?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon
Dzień dobry. Mam ginekomastie, chciałbym się dowidzieć jaki najlepiej wybrać lek? czy Proviron mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wskazania do stosowania provironu to: hipogonadyzm pierwotny i wtórny, zaspół pokastracyjny, impotencja powodowana hipogonadyzmem. U obu płci: jako środek anaboliczny w wyniszczeniu. Nie stosuje się go jako leku na ginekomastię. W Polsce jedyną dopuszczoną metodą leczenia jest operacyjne wycięcie nadmiaru tkanki. Uważa się, że powinna niepokoić ginekomastia bardzo nasilona i (lub) trwająca dłużej niż rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szymon
Tamoksyfen też odpada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Tamoksyfenu nie stosuje się na ginekomastię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość m
Cierpisz na ginekomastie??Mam pytanie czy byles u z tym u specjalisty? Tez cierpie na ta chorobe i jak narazie szukam Endokrynologa ktory jest refundowany przez NFZ.. Jakie leki przyjmujesz?Pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Szymon
Mam to już około 2 lat. Kiedyś zapytałem się Pani doktor przy okazji dlaczego *tak wyglądam*, odpowiedz była prosta- dojrzewanie itp. .Teraz już nie wytrzymałem, wakacje się zbliżają a wiadomo jaki to problem.. .Spróbuj z ALTACETem zwykła maść a może pomóc stosuj ją ok. 4 tygodni. Aczkolwiek radziłbym się wybrać do twojego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paweł
Ja byłem u endokrynologa i robiłem wszystkie badania na jakie dawał mi kierowania i tak po wszystkich badaniach powiedział mi że to ginekomastia.. Znacie może szpital w którym refundowana jest operacja ginekomastii w okolicach warszawy ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pixol
Nie wiem jak w Wa-wie, ale ja miałem już wycinaną 2 razy. Raz w szpitalu, drugi raz w poradni chirurgicznej jednego dnia, zawsze z nfz, szkoda, że znowu muszę się wybrać, ciągle powraca*/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość prblem
Witam mam problem :( napisze to bardzo prosto mam powięszkonesutki i brodawki. Gdy jest zimno mam dreszcze biorę prysznic (robię potrzebę fizjologiczną* chodze w krtekij koszulce i jest chlodno mam cycki (sutki) normalne cycki są małe sutku normalne,gdy jest cieplo siedze sobie wstaje rano (szczegolnie w llato) mam sutki nabrzmiale jakby ktos wsadzil pileczke golfowa prosze o pomoc :(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ADASKO
szkoda mi was chłopaki ale prawda jest taka że czeka was tylko operacyjne usunięcie tkanki tłuszczowej i gruczołowej . ja zabieg wykonałem w klinice w swarzędzu u dr. kolasinskiego . jestem zadowolony a co do kosztów to lepiej przemilczeć acz kolwiek wszystko na najwyższym poziomie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kepo
ja mam 16lat terz mam gino ale endykrynolog powiedzial zebym sie niemartwil zniknie i mi już znika ::PPP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marek

Miałem problem z ginekomastią i długo szukałem pomocy. Na forach internetowych znalazłem już chyba wszystko i chyba każdy artykuł na ten temat przeczytałem. Natomiast w praktyce nigdzie nie uzyskałem tak rozsądnych informacji jak na wizycie lekarskiej. Także jeśli ktoś z was ma jakieś wątpliwości to polecam udać się do specjalisty. ja trafiłem do Pana doktora Wojciecha Rybaka, bo na forach kilkakrotnie czytałem opinie na jego temat. Poddałem się zabiegowi i to była najlepsza decyzja jaką podjąłem. Także nie ma co czekać i czytać. Trzeba pogadać z kimś kto te zabiegi w praktyce robi i kto się tematem zajmuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.