Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból w okolicy zatok


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ! Mam taki problem. Od około 1,5 roku mam ból w okolicach zatok. Zaczęło się to w zimie kiedy się przezięgbiłem. Miałem katar i jak to choroba bolała mnie głowa i miałem gorączkę. Potem wyzdrowiałem, a ból został. To jest coś w rodzaju ból, parzenia, pieczenia, drgrania(jak by prąd przechodził), wyrobił mi sie juz taki tik, że ruszam policzkiem. Gdy jest zimno np. wieje zimny wiatr, klimatyzacja, cała ta część robi się zimna i ja to mocno odczuwam. Dodam, że jestem alergikiem i zawasze gdy byłem chory przy przeziębieniu katar był z tego wszystkiego najgorszy, zawsze miałem z tym problem. Trzymałem ten ból około roku i udałem się do lekarzy: laryngologów i neurologów. Brałem antybiotyki na zapalnie, krople do nosa itp ale to nie pomagało w najmniejszym stopniu. Następnie zostałem skierowany na tomografię zatok i rezonans magnetyczny. Badania te nic nie wykazały. *Jestem zdrowy jak ryba*. A z tym bólem nie mogę sobie poradzić. Wstaję rano ból i tak przez cały dzień. Ciężko mi się na czymkolwiek skupić, a dodam, że obecnie studjuję ... . Zauważyłem 1 rzecz, że ból nasila się jak jest bardziej zmęczony albo spada ciśnienie i ogólnie jak jest zimno, a lepiej się czuję jak jest gorąco. ( ale to też nie zawsze) Bardzo będe wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirosława

Ja mam podobne dolegliwości i również jestem alergikiem. Przeszłam zapalenie zatok i po pewnym czasie zaczęły się bóle głowy których nie potrafiłam zwalczyć.Zauważyłam, że dolegliwości nasilają się przy deszczowej pogodzie. W moim przypadku dolegliwość jest spowodowana puchnięciem zatok, gdzieś wytwarza sie ciśnienie ale jak dalej ten mechanizm działa- nie pamiętam. Najważniejsze jest to, że moja Pani laryngolog znalazła na to sposób. Poleciła mi lek przeciwalergiczny - oclaritine /10mg/. Biorę 1 raz dziennie /rano/ i pomaga. Nie zażywam cały czas. To zależy od pogody. Jak zaczyna boleć głowa /oczywiście w ten charakterystyczny sposób/ to szybko sobie przypominam, że czas na lek. Nie wien czy Tobie to pomoże bo zdaję sobie sprawę, że przyczyny mogą być różne. Ja zanim znalazłam posób na ten ból, bardzo cierpiałam i chodziłam do różnych lekarzy, którzy patrzyli na mnie trochę jak na dziwaczkę ponieważ dokładnie opisywałam mój ból sądząc, że to pomoże w postawieniu diagnozy i leczeniu. Kiedy przestanie boleć zobaczysz świat w innych barwach. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, tzn. ból zatok pojawia mi się zawsze jak jest zimno i najbardziej boli następnego dnia jak się obudzę. Czuję, jakby mi ktoś pustak położył na głowę. Strasznie ten ból pulsuje. Była już u kilku specjalistów, miałam robiony rezonans i tomografię na których nic nie wykazało. Męczę się z bólem kilka lat. Jesienią i zimą nie wychodzę bez wełnianej czapki, a i tak następnego dnia budzę się że strasznym bólem. Wyjazdy w góry czy inne zimne rejony odpadają. Nie znalazłam na to lekarstwa... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×