Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna jądra i nierówne ułożenie jąder przy przepuklinie pachwinowej


Gość marian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przepukline z lewej strony od 4 lat czyli od 18 roku życia. Na początku było tak że strasznie puchło lewe jądro tak jaby krew się w nim albo wokół gromadziła. Jak przepuklina się pojawiła to poszłem do chirurga on obejrzał, kazał zakaszleć i powiedział żeby zaczekać bo przepuklina może sama się zaleczyć jak wzmocnią mi się mieśnie. Wcale się nie wzmocniły. Jak to mogło wpłynąć na moje zdrowie że nie zrobiłem jeszcze operacji. Moje lewe jądo jest mniejsze od prawego ma jakieś 3,5 cm długości jak zmierzę liniką a prawe 4,5cm. Do tego jest wyżej od prawego, tuż przy samym ciele. Miałem tak wcześniej ale wydaje mi się że różnica się powiększyła. Czytałem że powinno być na odwrót czyli lewe jądro większe i niżej. Nie wiem czy jestem normalny czym to jest spowodowane. Pamiętam tylko że jak byłem mały 10-14 lat to zdarzały mi się silne i nagłe bóle w lewym jądzrze promieniujące do podbrzusza i wyżej i bardzo nasilały się przy dotyku to było prawie nie do wytrzymania i częściej wieczorem. Może od tego mam mniejsze lewe jądro może nieprawidłowo się rozwinęło w dzieciństwie. Wstydziłem się i nic nie powiedziałem wtedy rodzicom. Jak w jednym jądrze jest przepuklina to temperatura podnosi się pewnie i w drugim i jemu też szkodzi. Boję się że przez te cztery lata z przepukliną jądra mogą niepoprawnie funkcjonować. Chodzi mi o hormony. Zauważyłem się że dużo mniej rozwinięty od moich rówiśników a dojrzewanie już się skończyło np mam szersze biodra niż klatkę piersiową 87cm do 81 a w talii 71 przy 170cm waze 54kg nie mam duzo sily rzadki zarost cienki głos rzadki pasek wlosów łonowych do pepka pracie mam 11cm w zwodzie i to że zawsze byłem spokojny dlatego nauczyciele mnie lubili nie przypominam sobie zebym z kims sie bil zawsze ustepowalem wogóle jestem nieagresywny. Boję się że coś jest ze mna nie tak i ze przez ta przepukline cos sie uszkodzilo teraz i tak juz nie dojrzewam. Nie wiem jaki to ma wpływ na moje życie. 1 Czy od przepukliny zmniejsza się ilość hormonów? 2 Jak długo się czeka na operację od zakfalifikowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepuklina nie ma absolutnie nic do hormonów, nawet pośrednio nie ma mowy, żeby wpływała na nie. Nie sądzę, aby ból jądra był spowodowany przepukliną. Miałem przepuklinę prawostronną mosznową, sporo kich było w worku mosznowym i to przez długi okres, a z jajami mam wszystko w porządku. Nie jest tak, że lewe jądro ma być niżej, to nie ma znaczenia, które jest niżej i nie ma również wpływu na nie. Przepuklina nie ma nic do działania jąder, ani jednego ani drugiego. Więc zapewniam, że przepuklina absolutnie i definitywnie nie ma najmniejszego wpływu na hormony. ani nie ma nic wspólnego z objawami, które opisujesz (zarost, klata itd.). Masz po prostu spokojne usposobienie i nie rób z tego problemu, ja jestem obrośnięty jak dzik i także jestem spokojny i opanowany. Nie wiem co to za lekarz, który powiedział ci, że przepuklina może zniknąć, nie ma takiej możliwości. Miałem niedawno operacje, nie ma się czego bać. 11 cm to trochę mało, ale zważ na to ze 12 cm to średnia, więc tym też się nie dręcz. Ja na operacje czekałem parę dni, ale to zależy od szpitala. Niepokojący jest ból jądra o którym mówisz ale o tym za wiele ci nie powiem bo za wiele nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×