Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone próby wątrobowe


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.2 lata temu podczas badań wyszły mi podwyższone próby wątrobowe.Od tego czasu systematycznie przyjmuje leki przepisywane przez lekarzy są to esentiale forte,hepatil,heparegen,liv 52,uważam na to co jem,tylko czasami skuszę się na coś słodkiego,nie jadam smażonego i tłustego w ogóle nigdy w życiu nie lubiałem tłustych rzeczy.Problem polega na tym że nie widzę żadnej poprawy moja wątroba robi co chce regularnie spadaja mi wyniki o połowę a następnie szybują w góre aktualnie mam ALT 136,AST 64,Bilurbina 1.11, GGTP 144 to ostatnie raczej utrzymuje sie na stałym poziomie,dodam jeszcze że mam nieznacznie podniesiony cholesterol około 230 choć czasem skacze do 260.Byłem w dwóch szpitalach ale w każdym z nich lekarze rozkładają ręce i twierdzą że nie wiedzą tak naprawdę co mi dolega,tak samo w poradni.Mialem robionych wiele badań: Test HBs AG:ujemny HCV AB:ujemny Toxo IgM:ujemny Toxo IgG:ujemny a-CMV IgM:ujemny a-CMV IgG:ujemny test w kierunku mononukleozy zakażnej:ujemny badanie w kierunku autoimmulogicznego zapalenia wątroby:ujemny miałem również 3 razy USG i wszystko jest wporządku. Czy ktoś z forum mógłby mi poradzić może jakiegoś dobrego lekarza z podkarpacia,mazowieckiego lub lubelskiego,ponieważ Ci u których się leczę rozkladają ręce i sami proponują bym próbował u kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr medycyny Janusz Kaliszczak przyjmuje w poradni hepatologicznej w Rzeszowie która mieści się w szpitau nr2 na Lwowskiej, podobno jeden z lepszych lekarzy hepatologów z ogromnym doświadczeniem. Pozdrawiam i głowa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o esenitale forte i hepatil to do kosza w takim stadium choroby pomaga ale przy lekich uszkodzeniach wątroby a Tobie juz jak piszesz 2 lata się wyniki się wachają a heparegen wręcz odwrotnie bardzo dobrym lekiem jest a skoro ggtp tak Ci się długo na takim poziomie utrzymuje to drogi zółciowe? tutaj moze pomuc lek o nazwie ursocam ale wiesz to takie gdybanie musisz znaleśc lekarza który zna sie na rzeczy i Ci pomoże a o doktorze Kaliszczaku tez słyszałem i to same pozytywy więc może on Ci pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje,niestety do doktora Kaliszczaka wolne terminy są dopiero na maj ale poczekam a jeśli chodzi o alkohol to faktycznie nic nie napisałem ale odpowiedz brzmi nie nie popijam odkąd się dowiedziałem o moich problemach ani alkoholu ani kawy i rzuciłem też palenie tylko w tamtym roku na weselu lampkę szampana ale to chyba nie miało żadnego wpływu na dalszą chorobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ze względu na podwyższony cholesterol i aspat doradzam poradnię metaboliczną. Podwyższony aspat odpowiada za wątrobę, a alat za metabolizm. Moja Córka jest pod opieką gastrologa. Wątroba niby ok, też nie jemy tłusto, alkohol w ogóle nie wchodzi w grę, a cholesterol i aspat cały czas podwyższony, dlatego skierowano nas do p. metabolicznej, co i Panu polecam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamany

ja mam także problemy z wątrobą,zaczęło się w 2004 roku,kiedy zmieniałem pracę...właśnie wtedy dowiedziałem się,że alat i aspat znacznie przekraczają normę,Alat 126 a Aspat 96,skierowano mnie także na usg jamy brzusznej i do hepatologa,kazano mi zrobic test na hcv,wyniki były dobre a próby wątrobowe prawie w ogóle się nie zmieniały,zacząłem stosowac dietę nic gazowanego,zero słodkiego,żadnego alkoholu i dieta niskotłuszczowa,brałem Essentiale Forte i Sylivit,wyniki spadły mi ALAT 86 a ASPAT 43,co miesiąc systematycznie się badam i wyniki nie mogą zejśc na niższae,pragnę zaznaczyc,że pracuję w warunkach szkodliwych na blacharni i w trybie pracy trzyzmianowej...co może byc przyczyną nadal wysokiego Alatu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ja też mam ALAT 104 Aspat 48, wyeliminowane HCV, HCP. Dodam, że wcześniej piłem codziennie minimum 2-3 piwa, przez kilka lat. Do tego zero diety, jadłem wszystko co tłuste , smażone itp. Teraz od kilku tygodni kontroluję się i staram odżywiać zgodnie z dietą śródziemnomorską, no i właściwie na dobre odstawiłem piwo, jedynie raz na 2 miesiące jakaś wódeczka. Brałem essentiale forte ale zastanawiam się czy jest sens, wkrótce pójdę na badanie krwi. Acha wspomnę, że USG wyszło pozytywnie wszysko OK, nie piję już także kawy z mlekiem, jedynie czarna z expresu ciśnieniowego ale zawsze naczczo czy ją też odsatwić?? Czy kawa ma wpływ na parametry wątrobowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od trzech tyg dieta i zero picia dostalam przy tym refluksu galopującego i controloc i essenciale plus liv 52 lekarz twierdzi że to zmeczenie organow byle jakie jedzenie i alkohol ktorego nigdy nie tknę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z pzredmówcami -dr Kaliszcak to znakomity specjalista, człowiek o wspaniałym sercu, ogromnej weidzy i ludzkim podejściu do pacjenta. Wspaniały lekarz, który nie patrzy na zegarek, nie pośpiesza pacjenta, naprawwdę polecam. coraz mniej jest takich lekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam podwyższone GGTP 62 dopuszczalnej 40 , Alt 48 dopuszczalna 33 , ast 20 czyli dobre , bilirubina 0,33 czyli dobra , choruje na cukrzyce typu 2 , biore rano 2 tabl. Diaprelu MR i formetic po 1000 mg 3 razy dziennie , czy to ma wpływ na GGTP i ALT , pije jeszcze dużo kawy bez mleka , lekarz mi wmawia picie , proszę o porade !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podwyższone wartości wątrobowe,ALAT-68,ASPAT-29,GGTP-75.USG wykazało-wątroba niepowiekszona o znacznie podwyższonej echogeniczności-stłuszczona.Lekarz zalecił ścisłą diete,żadnego alkocholu ,przepisał heparegen i hepa merz.Gdy zapytałem jak długo mam przestrzegać diety,powiedział ze praktycznie do końca życia bo wątroba już nie będzie całkiem zdrowa.Czy to naprawde takie grożne?Troche sie przeraziłem bo jestem młody i już nie moge zjeść kiełbaski z grila i wypić piwka,myślalem ze pół roku diety wystarczy żeby sie zregenerowała.Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega, wszystko zaszkodzi w dużych ilościach, najlepiej znaleźć umiar we wszystkim, ale jesteśmy ludźmi ... Tak chodzę i patrzę po stronach o liv 52 bo również szukam pomocy. Specyfik został mi polecony przez znajomego lekarza, mam nadzieje, że pomoże. Poszukałem trochę i ludzie dobrze się wypowiadają o stronie himalayaherbs.pl, ktoś zna? ktoś może kiedyś zamawiał? Spróbuję na początek jeden produkt, zobaczymy, jak mnie nie oszukają to na pewno dam wam znać :) Dzięki za wysłuchanie, Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×