Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki odbytu


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od ok 2 tygodni zaczęłam odczuwać najpierw swędzenie odbytu, po zastosowaniu maści bez recepty, swędzenie ustało za to pojawiło się kłucie, i jakby wypustka w okolicach odbytu, odbyłam wczoraj wizytę u lekarza chirurga, opowiedziałam mu wyżej wymienione dolegliwości. Lekarz od razu zaproponował kolonoskopie, gdyż jak twierdził zabieg pozwoli na najlepsze leczenie, nie zrobił nawet badania per rectum. Dopiero gdy się rozpłakałam pozwolił sobie obejrzeć okolice odbytu równiez nie robiąc badania per rectum, od razu stwierdził iż są to hemoroidy i upierał się przy kolonoskopii, zgody na to badanie narazie nie wyraziłam, przepisał jakieś maści i czopki. Czy badanie kolonoskopem jelita grubego jest w tym przypaku niezbędne? Jakie badania powinnam zrobić. Żadnych krwawień nie mam. Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Maści i czopki działają objawowo. W przypadku żylaków odbytu wziernikowanie jest konieczne. Zylaki dzielą się na wewnętrzne (wewnątrz kanału odbytu) i zewnętrzne (odbyt). Wziernikowanie umożliwia lekarzowi uzyskanie obrazu wszystkich żylaków odbytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek

Witam , mam problem ponieważ mam od kilku lat zylaki odbytu i mysle ze nadaja sie do operacji juz lecz chcialbym nazbierac opieniadze poniewaz chce je usunac laserowo poniewaz z tego co slyszalem nie ma to pozniej jakichs skutkow pooperacyjnych jak mialem np z noga po zylakach ktora mnie boli do dzisiaj jak sie dotknie tego miejsca.... lecz z 1 gozka niewiem jak to nazwac jak jest *szew* laczacy odbyt i jadra to zaczal mnie swedziec strasznie i na jadrach pojawily sie 2 biale plamy zadne gozy tylko poprostu swedzace plamy... i ten *szew* tez jest taki bialy na calej dlugosci... niewiem co mam robic w tym stanie???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat. Miałem już w przeszłości problem z hemoroidami, lecz nie taki jaki zaczął się niemal pół roku temu. Po wypróżnianiu się sporadycznie zaczęła pojawiać się jasno-czerwona krew. Ignorowałem to przez jakiś czas, gdy jednak sytuacja się nie poprawiła udałem się do lekarza rodzinnego który przypisał mi leki i czopki. Mój stan się unormował. Niestety nie na długo. Po miesiącu problem powrócił i po kolejnej wizycie dostałem skierowanie na badania. Na wizytę jednak musiałem czekać miesiąc, po czym okazało się że mojej rezerwacji nie ma. Udałem się więc do prywatnego doktora - specjalisty od diagnostyki gastrologicznej. Po wizycie i badaniach [kolonoskopia/rektoskopia] napisał na mojej karcie badań następującą treść [niestety dla mnie nie zrozumiałą]: *Zewn.bz. Napięcie zwieraczy wzmożone. Bolesność uciskowa kości ogonowej. Oporów patologicznych per rectum nie zatwierdza się. Śluzówka bańki odbytnicy niezmieniona. Zwieracz wewn. lekko zaczerwieniony z krwawiącym pęknięciem na ścianie tylnej*. Przypisane mi zostały bardzo drogie leki, przyjmować je miałem 2 tyg po czym ponownie zgłosić się na wizyte. Leki właśnie się skończyly a mój stan się nie zmienił. Nieustające wzdęcia/zaparcia, miejscami bóle brzucha, i oczywiście krwawienie przy oddawaniu stolca [jasna krew] - więcej niż tylko parę kropel. Dziś zaobserwowałem że mój stolec był smolisty oczywiście zakrwawiony. Od pewnego czasu bardzo się niepokoję że to może być coś bardziej poważnego niż tylko problem z hemoroidami. Symptomy są bardzo podobne do tych opisujących rak jelita grubego. Palę papierosy, od niemal roku nie uprawiam sportu [zacząłem studia na któych nie ma zajęć fizycznych, sam też nie bardzo miałem na nie czas], z odżywianiem też u mnie nie najlepiej. Ostatnimi czasy schudłem o 5kg [waże teraz 69], wyglądam i czuję sie mizernie. Mam strach przed wypróżnianiem się przez co nie odżywiam się zbyt często i obficie. Za tydz mam wizytę, ponieważ są straszne kolejki - dlatego pojawiłem się na tym forum z moimi pytaniami. Nie daję mi to spokoju, boję się że to wszystko może się źle skończyć. Czy moje przypuszczenia mogą się sprawdzić? Czy lekarz mógł przy badaniu czegoś nie zauważyć, lub mi o czymś nie powiedzieć? Czy istnieje wogóle możliwość raka w moim wieku? Co robić dalej? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej masz żylaki odbytu wewnętrzne, które krwawią. Proponuję kolonoskopię w celu naocznego stwierdzenia przyczyny krwawienia. Stosuj dietę lekkostrawną tj. jasne pieczywo,ryby gotowane na parze, odstaw mleko i produkty mleczne, jedz często zupy bez zasmażki - krupniczki , zupy z cienkim makaronem, mięso chude najlepiej kurczak, cielęcina lub mięso z królika. Odstaw napoje alkoholowe bardzo podrażniają jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Najprawdopodobniej masz żylaki odbytu wewnętrzne, które krwawią. Proponuję kolonoskopię w celu naocznego stwierdzenia przyczyny krwawienia. Stosuj dietę lekkostrawną tj. jasne pieczywo,ryby gotowane na parze, odstaw mleko i produkty mleczne, jedz często zupy bez zasmażki - krupniczki , zupy z cienkim makaronem, mięso chude najlepiej kurczak, cielęcina lub mięso z królika. Odstaw napoje alkoholowe bardzo podrażniają jelita. * w zyciu wiekszych glupot nie czytalem... zadne jasne pieczywo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×