Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to węzły chłonne? guzki na szyji


Gość aga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 26 lat. Mam taki problem. 4lata temu zauważyłam dwa guzki na szyji z prawej strony i za nie długi czas pojawiły się dwa nad łopatką z lewej strony. Byłam u lekarzy którzy przez dotyk powiedzieli że są to węzły chłonne. Badania krwi wyszły dobrze. Więc lekarze powiedzieli że to pozostałość po jakiejś infekcji tzw.zwłóknienie węzłów a drugi powiedział że taka moja uroda. Poszłam sama do onkologa który zrobił usg węzłów i powiedział że są poniżej 1cm więc nie są groźne. Stwierdził że może to być od próchnicy na zębach. Czy to prawda? Czy jednak trzeba zrobić dokładniejsze badania. Jak tak to jakie i gdzie się z tym udać bo lekarze ogólni u których byłam raczej to *olewają*. Czytałam o chłoniaku i boję się . Jakie objawy są? Czasami mnie pobolewają. Zwiększają mi się trochę i znów zmniejszają. I tak ciągle. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Należy zrobić badanie krwi: morfologia z rozmazem ręcznym. Przy chłoniaku zwykle badania te są nieprawidłowe. Poza tym można pobrać jeden węzeł bo badania histologicznego. Wtedy będzie wiadomo co jest przyczyną dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko łatwo brzmi. Ale żeby to zrobić trzeba mieć skierowanie a pisałam jak lekarze reagowali i skierowania nie chcą wystawiać bo mówią że nie ma potrzeby. Do jakiego lekarza iść żeby zrobili takie badanie węzła chłonnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chirurga ogólnego. On po badaniu może zdecyduje się na usunięcie węzła (węzłów) i poddanie go badaniu histopatologicznego. Z tego jednak co Pani opisuje rzeczywiście wygląda, że są to pozapalnie zmienione węzły chłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×