Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zdjęcie szwów po usunięciu wyrostka robaczkowego i zaszyciu pękniętego jajnika


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 31 sierpnia przeszłam zabieg zaszycia pękniętego jajnika i usunięcia wyrostka robaczkowego. Objawy były wyrostkowe, dlatego też zaczęto zabieg od klasycznego cięcia wyrostkowego. Jednak po otwarciu jamy brzusznej okazało się, że wyrostek jest zdrowy, a lewy jajnik jest pęknięty i krwawi do jamy brzusznej. Wyrostek usunięto zatem na *wszelki wypadek*, żeby już więcej nie było pomyłki przy badaniu. Przy wypisywaniu mnie do domu (w poniedziałek 5.09) ordynator nakazał wizytę w przychodni chirurgicznej, nie określił jednak kiedy taka wizyta miałaby się odbyć. Pielęgniarka przy zmianie opatrunku uznała, że na zdjęcie szwów do poradni chirurgicznej powinnam zgłosić się w 10 dobie, czyli według niej w piątek, 9.09. Poradnia chirurgiczna może mnie przyjąć dopiero w środę, 14.09. Czy mam spokojnie poczekać do 14-tego i wtedy pojechać na usuwanie szwów, czy też to już będzie za późno i należy szukać poradni, która przyjmie mnie wcześniej? Czy szwy mogą wrosnąć w skórę? W tej chwili rana trochę jeszcze *ciągnie* i w niektórych miejscach delikatnie swędzi, ale nie odczuwam żadnych dolegliwości bólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×