Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniaki i tłuszczaki na tułowiu


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 27 lat . Na podstawie badań usg zdiagnozowano zmiany przypominajace włukniaki i tłuszczaki . Guzki mają od 3 cm(prawdopodobnie włukniak) do 0.34 mm (tłuszczak) ,Jest ich wiele conajmniej cztery znajdują się na tułowiu największe po prawej stronie tułowia, lewej, nad pepkiem i niewielkie zgrubienie podskurne na wysokości lewej nerki .W pobliżu wyczuwalne sa mniejsze , mam wrażenie jak by niekture były połączone czymś w rodzju zgrubiałego naczynia. Czasami w tych miejscach odczuwam lekkie pobolewanie. Proszę mi powiedziec co powinienem z tym zrobić , czy są to zmiany poważnie żutujące na zdrowie, życie. Czym się charakteryzują włukniaki , tłuszczaki i jakie stanowią zagrożenie. Jakie są przyczyny powstawania takich zmian. Taki stan utrzymuje się od paru lat, ostatnio jestem bardzo zaniepokojony ponieważ zmiany są zauważalne i znajomi mnie troche postraszyli. Wiec moie samopoczucie z tego powodu jest conajmniej uciążliwe dla biskich jak i dla mnie. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włókniaki i tłuszczaki to zmiany nowotworowe, ale o bardzo łagodnym charakterze. Jedynie ich rozwój miejscowy może dawać dolegliwości (np. ból wskutek ucisku na nerwy). Nie zagrażają one życiu. Najlepiej te największe lub dające dolegliwości usuwać chirurgicznie. Nie ma innych sposobów leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Podziargany

Witam.mam na imie Adam. mam 59 lat.Od 20go roku zycia mam problem z tluszczakami .Mysle ze na to nie ma lekarstwa.Ja jaestem pod opieka chirurga i co jacis czas usuwa mi te najwieksze.Maja umiejscowienie w roznych miejscach tj.tulow,rece.Mam juz w tak dlugim okresie waldi z nimi usunietych ponad 60 sztuk.Ale narastaja nowe.Jest to zabieg bezbolesny. Jedyny mankament to ze pozostaja blizny o dlugosci od 2-4cm.Aktualnie od 3ech lat co miesiac mam wycinany jeden tluszczak.Ale rosna nowe.Usuwa sie te co dokuczaja.03.11.2010 bylem u chirurga i mam widocznych tluszczakow ponad 30 sztuk.coTy na to?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tłuszczaki usuwa się poprzez znieczulenie miejscowe czu inaczej? czy można jednorazowo usunąć kilka sztuk jeśli np. znajdują się one blisko siebie? czy usuwająć tłuszczaka jest ryzyko przekształcenia się w zmiany złośliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 63 lata. Pierwszy pojawił się przed 30tką. Mojej mamy siostra ma 78 lat i ma b. dużo tłuszczaków. Nigdy nie usuwała. Żyje i ma się dobrze. Ja też mam bardzo dużo i nie myślę żadnego usuwać. Jedyna wada to nie chodzenie na plażę. Polubiłam je. Moje młodsze siostry nie miały. Cóż... już nie żyją....przyplątały się inne schorzenia. Ja mam się dobrze. Uważam że to może być dziedziczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,własnie miałam usuwanego tłuszczaka grzbietowego gdyż dokuczał mi straszny ból ,żadne tabletki go nie uśmierzały nie mogłam wytrzymać na kręgosłup ,mija trzeci dzień od zabiegu i ból ustąpił ,boli rana 10 cm ale to pikuś,miałam pełną narkozę i jestem szczęśliwa że go usunięto,pozdrawiam dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 30 lat, pierwszy tłuszczak pojawił mi się no nodze jak miałem 15 lat, rok temu usunąłem prawie wszystkie 35 sztuk, na jednym zabiegu, mam blizny praktycznie nie widoczne mniejsze niż pół centymetra a usuwałem jeden tłuszczak z boku brzucha który miał z 6cm długości - 4cm szerokości, Znów chodzę na basen i nie mam żadnych kompleksów. Pierwszy tłuszczak usunąłem kilka lat temu u chirurga partacza i mam jedną bliznę większą. Myślę że tak co 4 lata jeden zabieg mi wystarczy, warto je usuwać, tylko trzeba wiedzieć gdzie. Nie ma co się ograniczać, jedyna wada jest taka że to kosztuje sporo kasy ale dobre samopoczucie jest najważniejsze. Mogę podzielić się swoimi doświadczeniami Tłuszczaki nie są śmiertelną chorobą ale mogą wprowadzać w zły nastrój psychiczny, trzeba je usuwać i nie chodować, Stara generacja lekarzy zaleca ich chodowanie zazwyczaj, dlatego lepiej mieć swoje zdanie i wiedzieć co robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×