Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W wątrobie obszar miąższu o wyższej echogeniczności


Gość IwonaG

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik badania USG zawiera następujące stwierdzenie *W sąsiedztwie lewej gałęzi żyły wrotnej widoczny jest obszar miąższu wielkości 2,5 x1,5 cm o wyższej echogeniczności -ogniskowe stłuszczenie ? naczyniak?Poza tym wątroba jednorodna w linii środkowo-obojczykowej długości 11,5.Pozostałe organy wewnętrzne w badaniu USG prawidłowe bez zmian ogniskowych.mam podwyższoną amylazę ,2 razy robiłam te badania (148,2 i 129)badania te robiłam w roku ubiegłym zaś USG w styczniu09r.,OB-8. na skierowaniu D-13 TU.chyli hepatis.pro diagnosi.bardzo proszę o wyjaśnienie co to możne być?i co oznacza stwierdzenie lacinskei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu hyli hepatis oznacza guz wnęki wątroby. Na pewno trzeba ten wynik USG dokładnie skonsultować z lekarzem. W USG trudno ocenić czym jest ten guz. Najlepszym badaniem rozstrzygającym czym jest ta zmiana powinno być TK jamy brzusznej z kontrastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego jak się ma opis badania USG do rozpoznania na skierowaniu? lekarz wykonujący badanie USG nic takiego mi nie sugerował a wręcz przeciwnie stwierdził ,że w badaniu USG jestem zdrowa .A guz nie wyjdzie w badaniu USG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno mi powiedzieć na jakiej podstawie dostała Pani takie skierowanie. Bardziej miarodajnym badaniem jest tomografia komputerowa z podaniem kontrastu. Kontrast uwidoczni zmiany, które w usg wyglądają prawidłowo. Amylaza jest enzymem trzustkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciała bym się podzielić jeszcze jednym wynikiem ,otóż po wykonaniu USG zleconego przez lekarza chirurga ,postanowiłam zrobić jeszcze raz USG tym razem prywatnie . jakie było moje zdziwienie ,kiedy lekarz tym razem DR.n. med. w dziedzinie radiologii kiedy stwierdził ,ze wszystkie narządy jamy brzusznej są w porządku, Mam znacznie bardziej szczegółowy opis badania USG wątroba o wymiarze podłużnym bez zmian ogniskowych 94mm.Zyla wrotna 9mm,żyły wątrobowe nie poszerzone,następnie opis pęcherzyka żółciowego bez złogów z podaniem wymiarów.Opis trzustki bez patologicznych zmian ogniskowych,śledziona również.Węzły chłonne nie poszerzone,Aorta brzuszna na poziomie tt. nerkowych ze zwapniałymi blaszkami miażdżycowymi .Opis nerek jest ,bez złogów,pecherz moczowy o równych gładkich obrysach/ bez złogów. No i teraz nie wiem .Zarejestrowalam sie do lekarza hepatologa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zgłoś się do hepatologa.Moja mama zmarła miesiac temu na guza wnęki wątroby.Wyniki badan nie wskazywaly na takie rozpoznanie,wręcz były ze sobą sprzeczne.Nie przesłali mojej mamy aby zdiagnozowaćguza .Zabieg operacyjny potwierdzil guz.Hepatolog z pewnością wykona biopsje wątroby w celu wyjaśnienia charakteru guza,ja niestety nie zdąrzyłam udać się z mamą do specjalisty.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muj 5 letni synek wymiotowal przez 3 dni i bolal go brzuch w okolicy dwunastnicy.pojechalismy na badania prywatnie,zrobilismy morfologie,pruby watrobowe,ige i na helicobakter propoli.alt144 a alp269 sa bardzo podwyzszone norma to 49,bylismy na usg watroba jest w porzadku ale siledziona jest nieco powiekszona i do tego wynik na helicobakter pozytywny norma 1 a on ma 1,59 bardzo sie martwie co powinnam jeszcze zrobic,jakie badani co mu moze byc i czym groza takie wyniki badan prosze o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×