Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Follicular neoplasm


Gość Maja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy mój guz może być guzem złośliwym (wiem że na 100% pokaże to badanie guza po operacji ale może coś ewidentnie widać z opisanego poniżej USG i biopsji) i jak szybko powinnam poddać się operacji? Oto moje rozpoznanie: - USG z września 2010:Prawy płat tarczycy 23x22x63mm. Jego echostruktura niejednorodna z guzkiem normoechogenicznym z przestrzeniami płynowymi, z bezechową obwódką o wymiarach 35x22mm. Lewy płat bez zmian ogniskowych. Cieśń 3mm. Węzły chłonne nie zmienione chorobowo - USG z kwietnia 2011: Echogeniczność tarczycy poza płatem prawym jednorodna,prawidłowa. Unaczynienie prawidłowe. Płat prawy 55x26x23mm, guz lito- płynowy z drobnymi zwapnieniami 37x24mm, słabo unaczyniony brzeżnie. Cieśń 4mm. Węzły chłonne szyjne niepowiększone. - Biopsja z czerwca 2011: obraz cytologiczny przemawia za zmianą typu: follicular neoplasm. Rozpoznanie kliniczne Nod lob dex gland thyreoid Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

follicular neoplasma - oznacza guza typu nowotworu pęcherzykowego - taki wynik wskazuje na pilne leczenie operacyjne celem ostatecznej diagnozy - wynik oczywiście należy jeszcze skonsultować z endokrynologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Endokrynolog powtórzył biopsję. Tym razem wykonał ją specjalista w zakresie patomorfologii i patologii onkologicznej, który nie znalazł żadnych podejrzanych komórek. Podobno guz jest i tak do usunięcia ale nie jest już tak podejrzany *podejrzany*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×