Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzy jądra?


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Obok lewego (z mojej perspektywy) jądra, od góry mam takie jakby hmm.. trzecie jądro. Tzn. takie jakby żyły poskrecane (takie uczucie jak się dotyka) Zajmują tyle miejsca co jądro. Nie wiem, czy łączy się TO z jądrem, bo nie mogę tego określić. Jest to miękkie, a jak się mocno przyciśnie to czuć takie jakby żyły. Dodam że lewe jądro mam nieco większe. Jak myślicie, co to może być?? Żylaki?? Mam to już długo (nie pamiętam, może zauważyłem to 3 lata temu- mam teraz 15 lat). tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iwusia59

Panowie, nie jestem lekarzem, ale żoną faceta, który ma ten sam problem. Nie czekajcie na cud tylko idźcie do lekarza. Bez zbadania nikt w ciemno nie powie Wam co to jest. Może być żylak powrózka nasiennego, zapalenie najądrza, albo jeszcze coś innego. Mój mąż był już u lekarza i jest po usg jąder, ale trudno Mu się wybrać po odbiór wyników, dlatego ja szukam informacji w necie. Wy jesteście wszyscy bardzo młodzi, życie przed Wami, nie zaniechajcie tego problemu, bo może się to skończyć bezpłodnością. Teraz to byłoby nawet wygodne dla niektórych, ale pomyślcie co potem. My już mamy dzieci. Nie ma się co wstydzić, lekarze też ludzie. Trzymam za Was kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dr perkoz

Hej, to o czym piszecie najpewniej jest najądrzem wyczuwanym jako *kolejne jądro*, bo znajduje się w worku moszny i można poniekąd je rozgraniczyć od właściwego jądra. Z tym, że jest symetryczne - oczywiście, że jest najądrze prawe i lewe. Najądrza przylegają do jąder od góry, tyłu oraz boku, siedząc razem z nimi w mosznie. Dalej najądrza przechodzą w powrózki nasienne, a te idą potem do kanałów pachwinowych. A rzeczywiste przewlekłe patologie okolicy moszny i pachwiny to: - Żylaki powrózka nasiennego - Przepuklina pachwinowa Nowotwór jądra jest stosunkowo rzadko. I tak w razie wątpliwości lub niewiedzy nie bójcie się odwiedzić lekarza i mu o tym powiedzieć (nie musi być urolog, może być lekarz rodzinny). Ewentualnie można wykonać badanie USG jąder. Na pewno niepokojące jest, jeśli z jądrem coś się dzieje *na ostro* - nagle pojawia się ból, zasinienie, zaczerwienienie itp... Wtedy pilnie trzeba się zgłosić do lekarza (to tzw. *ostra moszna*).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek malek

czesc tez mam tak samo 3 jadra.. teraz jestem troche chory i mnie boli nawet mam jakis babel u gory.. troche sie boje bo czytalem w necie ze to moze byc rak jadra... ej ja chcialem.isc do lekarza w szkole ona by cos na ten temat powiedziala wiecej ? pewnie bedzie chciala popatrzec tego tez sie boje bo mam prawie 16 lat i mam malutkiego kutasa i mysle ze bedzie sie smiala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaus z Mazowsza

A ja mam 3 jądra od urodzenia, mam dzieci, wszystko u mnie z sexem ok. Usg jąder wynik -*W mosznie znajdują się 3 (trzy jądra) wielkości prawidłowej, bez zmian, w normie, prącie wydatne, odchylone w prawą stronę ,nie wymagające korekty. Nic nie muszę robić tzn.żadnych interwencji chirurga, kiedyś w wieku młodym miałem z tego powodu kompleksy, teraz to jest raczej atut.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2011 o 23:04, Gość Tomek napisał:

Mam 13 lat i też właśnie wyczułem że mam *3 jądro* albo raka moszyny czy cos takiego ale to *3 jądro* jest mniejsze, twardsze i *pływa* w moszynie

Mam tak samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×