Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie podściółki tłuszczowej krezki


Gość Józek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wykonane TK spiralne jamy brzusznej. Prosze napisac co znaczy taki opis: Obszar niejednorodnie podwyższonej densyjności tkanki tłuszczowej krezki jelita cienkiego ponizej trzustki, o wymiarach 9,3x5,1x10,6 cm, widoczny w badaniu przed i po podaniu kontrastu. TK obraz najprawdopodobniej odpowiada zapaleniu podściółki tłuszczowej krezki. W obszarze tym widoczne węzły chłonne, największe o wymiarach ok. 1,5x0,64 cm, 0,85x0,53 cm, 0,7x0.45 cm, 0.8x0,58 cm, 0,9x0,78 cm. Prosze napisac czy to cos groznego i do jakiego najlepiej udac sie specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany opisywane w TK raczej świadczą o stanie zapalnym w krezce jelita cienkiego. Trudno mi cokolwiek więcej napisać (np. jaka może być przyczyna tego zapalenia) bez szczegółowych informacji (stan kliniczny pacjenta, powód wykonania TK, objawy występujące, wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych dodatkowych, towarzyszące choroby, historia choroby). Najlepiej z tym problemem skonsultować się z gastroenterologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę do Józek A mianowicie odebrałem opis moich badań i mam tak samo opisane wymiar zmiany w krezce jelita pod trzustka o wymiarach 10cm na 9 cm na 6cm i wezly o tych samych wymiarach . Nie wiem co mam z tym robić.  Wiem że ten wpis był 10 lat temu jeżeli ktoś to czyta to może mi napiszę jak to leczył.  Może jakiś lekarz się wypowie. Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×