Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sposób usuwania gruczolakowłókniaka z piersi


Gość kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam guzka w piersi wielkości ok. 2 cm jeśli chodzi o jego długość w ułożeniu pionowym względem piersi, a szerokość 1 cm* jest to FA* guzek leży na godzinie 1, i zaczyna się 2 cm od otoczki sutkowej. czyli kończy się mniej więcej 4 cm od otoczki. czy wobec tego takiego guzka można wyciąć poprzez nacięcie bezpośrednio na otoczce (słyszałam że tak się zwykle to robi i wtedy ślad po zabiegu jest minimalny), czy to ułożenie na to nie pozwala? jakie są inne metody wycinania FA, jeśli chodzi o lokalizację nacięć? bardzo Pana proszę o odpowiedź, bo jestem młoda i boję się oszpecenia. proszę o szczerą odpowiedź! dziękuję! ps. dokonałam dokładnych pomiarów. ps.2 może inne dziewczyny też wypowiedzą się, jak miały usuwane FA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ułożenie na to nie pozwala? - tak, raczej nie powinno być problemu, aby z takiego cięcia usunąć guzek jakie są inne metody wycinania FA, jeśli chodzi o lokalizację nacięć? - praktycznie z każdego miejsca na sutku można dokonać cięcia i usunąć guzek, z reguły cięcia powyżej brodawki sutkowej są promieniste, a poniżej łukowate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, dziękuję za szybką odpowiedź... mam nadzieję że dobrze Pana zrozumiałam - czyli mogę mieć nacięcie łukowate na granicy otoczki i skóry niepigmentowanej (w sensie poziome-łukowate, na granicy otoczki)?? dodam jeszcze że chodzi o lewą pierś, czyli guz jest w KGZ (godz. 1) jeszcze raz dziękuję i przepraszam że dopytuję! jeśli mam być szczera, to chirurg raz zaproponował mi to klasyczne cięcie na granicy otoczki, a przy następnej wizycie po paru tygodniach proponował cięcia bezpośrednio na skórze tam, gdzie jest guz, a widząc moje niezadowolenie zaproponował takie odwrócone T, czyli 2 nacięcia: 1. cięcie na granicy otoczki i do tego 2. cięcie promieniście do guza. trochę mnie to przeraziło i zaniepokoiło, że tak manewruje sposobami. nie chcę stawiać Pana w takiej sytuacji, że musi Pan podważać opinie innego chirurga, ale mam nadzieję że dla lekarzy najwyższe jest dobro pacjenta i to jest priorytet i może lepiej zmienić chirurga? proszę jeszcze tylko potwierdzić, czy dobrze zrorumiałam Pański opis. dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×