Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęty brzuch po cholecystekomii laparoskopowej


Gość Eugenia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo wzdęty brzuch po przebytej operacji 14 stycznia 2009. Nie bardzo wiem co jeść, gotuję chude zupy na piersiach z kurczaka i z warzywami, jem białe pieczywo czerstwe, sucharki, chudą wędlinę, wszystko w małych ilościach np. 200 ml zupy mlecznej, ugotowana kasza manna na wodzie i zabielona chudym mlekiem na drugie śniadanie, dwie czerstwe kromki bułki posmarowane cienko masłem, około 30 g wędliny drobiowej na obiad 200 ml zupy np. krupnik na 150 g surowego kurczaka i włoszczyzny na podwieczorek, sucharek z chudym serem (1 mały plasterek), na kolację to samo, co na drugie śniadanie. Pijam słabą herbatę i słabą kawę z mlekiem 0,5%. Między posiłkami piję niegazowaną wodę. Proszę o radę, co mam zrobić, żeby nie mieć wzdętego i bolącego brzucha. Odbija mi sie powietrze, bardzo mało oddaje gazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres pooperacyjny jest jeszcze bardzo wczesny. Takie dolegliwości czasami mogą utrzymywać się nawet do miesiąca po zabiegu. Drogi żółciowe powoli muszą przejąć funkcję pęcherzyka żółciowego. Może niech Pani trochę zmodyfikuje dietę wprowadzając coraz więcej produktów, głównie z większą zawartością błonnika (najlepiej zastosować dietę jak na stronie http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_pecherzyk.htm). Oprócz tego można zastosować Espumisan 3 razy po 2 kapsułki. Oczywiście należy także zgłosić się na kontrolę do Poradni Chirurgicznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×