Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból (pieczenie) w okolicy odbytu po wypróżnieniu (czasem z krwią)


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Od dość długiego czasu (bóle zaobserwowałem około 1,5 roku temu). Mam następujące objawy - po spożyciu cukru (obojętnie czy w postaci owoców, ciastek etc) bądź produktów typu paluszki, chipsy etc. mam gazy, a wypróżnienie jest bardzo bolesne (pieczenie). Stolec jest bardzo jasny, czasami znajduje się krew i takie specyficzne czarne *ziarenka* wielkości maku. Bo spożyciu cukru stolec jest jasny i podłóżny, śliski. Pewnego dnia po spożycu bardzo dużej ilości cukru (2 duże kawałki ciasta) krwi w stolcu było bardzo dużo, a ból był ostry. Innego razu gdy zrobiłem głodowkę (36h tylko woda) odczuwałem swąd w odbycie. Po spożyciu nawet niewielkiej ilości cukru (ciastko) pojawia się ból. Łaknienie mam normalne (nie spożywam nadmiernie dużo lub zbyt mało). Czasami występuje charakerystyczne burczenie w brzuchu. Jestem szczupły wiek 22 lata, siedzący-studencki tryb życia, dużo jeżdżę na rowerze. Objawy się pojawiły podczas podróży rowerowej, która nastąpiła krótko po miesięcznej podróży na Zakaukazie. Wizyty internisty: Pół roku po objawach lekarz (bez badania, na podstawie wywiadu) stwierdził hemoroidy. Stosowałem maść Posterisan-H chwilowo pomogło, ale zaraz potem wróciło. 1,4 roku po pierwszych objawach inny internista zalecił badanie krwi z wszystkimi aspektami - wszystko pozytywnie. Chwilowo nie mogę się udać do specjalisty ze względu na bardzo długi czas oczekiwania i chwilową emigrację. Dlatego proszę o odpowiedź, gdyż jeżeli sprawa jest poważna postaram się jakoś przyspieszyć wizytę (?) i już wcielę jakieś zasady żywienia, życia etc. które by zmniejszyły objawy. Z tego co czytałem to nie mam objawów: nadwrażliwości, raka, choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek napisać bez badania. Objawy rzeczywiście sugerują żylaki odbytu albo szczelinę odbytu. Wystarczy jednak proste badanie przez odbyt palcem, aby postawić odpowiednią diagnozę i zastosować właściwe leczenie. Jeśli tym badaniem nie uzyska się konkretnej odpowiedzi możliwe, że trzeba będzie wykonać kolonoskopię. Dlatego zalecałbym z tym problemem skonsultować się najlepiej z chirurgiem. On zadecyduje o dalszym postepowniu. Wszystkie podpowiedzi co do dalszego leczenia obecnie są nieuzasadnione z uwagi na brak odpowiedniego rozpoznania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem juz 12 lat wszedzie bylem i nikt mi nie pomogl .Mialem kolonoskopie dwa razy ,ultrasonograw dwa razy tylko stwierdzono lekkie chemoroidy wewnetrzne i woreczek zolciowy opozniona reakcja korczenia ok 20 i co dalej kto mi doradzi cos tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy po tych dwóch latach cos sie wyjaśniło mam identycznie gazy po słodkim a ostatnio za stolcem wyszła woda z krwią byłem u lekarza zaraz po incydencie powiedzial że najprawdopodobniej pękł żylak ... ale szykuje sie na dokladniejsze badania ...*-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skutecznym preparatem w leczeniu wstydliwych dolegliwości odbytu wydaje się preparat Proctolact. Odwiedziłem ostatnio stronę pod adresem www.proctolact.pl i po przeczytanej lekturze na temat tego farmaceutyku już zacząłem go stosować. Na razie nie widzę spektakularnych efektów ale warto być cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×