Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Domowe sposoby rozpuszczania kamieni żółciowych


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

moja mama miała usunięty woreczekw wieku 50lat i po krótkim okresie stosowania diety jadła wszystko, były okresy że miała różne dolegliwości po tym co nie powinna jeść, ale obecnie ma 89 lat i od bardzo dawna je wszystko na co ma apetyt, tak wię nie ma reguł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające to co tutaj czytam. Powiem Wam domorośli znachorzy dosadnie domorośli znachorzy, przestańcie wmawiać ludziom, że nie trzeba się operować z powodu kamicy!!! głupota i szkodzenie własnemu zdrowiu, szczególnie ze zabieg nie jest skomplikowany ani obarczony dużym ryzykiem. natomiast źle leczona, nie leczona kamica, szczególnie przewodowa oraz drobnych złogów doprowadzi do poważnych komplikacji zdrowotnych, rzutujących na całe życie. Opamiętajcie się ludzie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kamienie 15 mm i jeden jest ostry mam datę operacji ale nie wiem czy iść. Strasznie się boję. Najlepiej byłoby gdybym miała atak i wówczas ale tak dobrowolnie. Zaczęłam pić siemię lniane może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Przeczytałam wszystkie wpisy,niech każdy decyduje za siebie.Myślałam również o oczyszczaniu i pozbyciu się kamienia (11mm ) w domowych warunkach oliwą i cytryną ale zabrakło mi odwagi.Zaufałam lekarzom. Jestem po laparoskopii w 2007r i półrocznej diecie zgodnie z zaleceniami .Wszystko było w porządku nie miałam problemów , jedyne co zauważyłam to , to, że jednorazowo nie mogłam zjeść większego posiłku tak jak wcześniej.Wiem z własnego doświadczenia, że najgorszą rzeczą jest przejadanie się, tak jak i przed operacją tak i po. A co do soli gorzkich, kiedyś mi się obiło o uszy ale co to właściwie jest i do czego służy ? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mialam kamiem 18 mm-zwapniony -bo tylko zwapnione sa widoczne na USG-ZA PORADA DOSWIADCZONEGO,STAREGO STAZEM LEKARZA NIE PODDALAM SIE KURACJI-co 3 miesiace czyszcze watrobe i woreczek i tylko za pierwszym razem niewiele mi wyszlo,ale powtorzylam po 2 tygodniach i szok kamienie sypia sie garsciami-powtarzam co 3 miesiace-po roku ten zwapniony jest mniejszy o 1,5 mm.Kamienie sa cholesterolowe i jesli ich nie czyscimy a mamy tendencje do tworzenia sie ich-zbijaja sie i tworza z biegiem czasu kamien zwapniony a ten trudno wyrzucic.Moi drodzy moje kamienie maja nawte ponad 2 cm-sol gorzka powoduje rozszerzenie przewodow zolciowych-wychoda bezbolesnie.I jeszcze jedno przeprowadzalam kuracje pijac wczesniej sok jablkowy,poznij-juz zaprzestalam efekt ten sam-czyli nie jest to koniecznoscia.Powyzszy link wszystko wyjasnia.Kazdy czlowiek ma prawo decydowac o wycieciu-ja osobiscie uwazam ,ze jesli natura obdarzyla nas woreczkiem to jest on niezbedny w organizmie-a wiec czyscmy go i dbajmy-po wycieciu najczesciej musimy utrzymywac scisla diete aby nie zapychaly sie przewody zolciowe bo bole wracaja -najgorsza rzecza dla woreczka jest mak,czekolada i majonez i tego sie wystrzegajmy najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://chomikuj.pl/Gry-minigry-filmy-muzyka-seriale/Wszytko+co+jest+zwi*c4*85zane+z+j*c4*99zykiem+angielksim/OCZYSZCZANIE+W*c4*84TROBY+PRZEPIS+WG+WILLIAM+DONALD+KELLEY,638752575.DOC mam nadzieje,ze ten link sie otworzy-oczywiscie pomylka w moim opisie -nie poddalam sie operacji,kuracje przeprowadzam co 3 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bożena

Rozpuściłam 12mm kamyk oliwą z oliwek i sokiem z cytryn wg metody Tombaka - bardzo skuteczna - ale potrzebna jest no-spa i cholamid. Mnie się udało bez powikłań ale też cholamid był konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co są po usunięciu woreczka żółciowego: kupcie sobie TERPICHOL w aptece*jest tani i skuteczny. Bierzcie po kazdym jedzeniu czegoś konkretnego mniej więcej 3xdziennie . Zobaczycie, że ten ziołowy lek jest cudowny , zapobiega tworzeniu sie kamieni i zlogów. I druga sprawa: Lekarzom podczas operacji często nie chce sie usunąć kamieni z wątroby czy z przewodów a usuwaja tylko woreczek. W ten sposób ludzie po operacji nadal maja bóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta metoda na pozbycie sie kamieni zolciowych Zaopatrz sie w: 5-6 swiezych grapefruitow, 125ml oleju oliwkowego, 4 lyzki soli Epsom (Epsom salt). *Ostatni posilek przed rozpoczeciem kuracji musi byc do godz.14:00* Wyciskasz grapefruity zeby uzyskac ok 1,0L. swiezego soku, dodajesz do tego 4 lyzki stolowe soli Epsom, mieszasz. Jak zabraknie grapefruitow mozesz dopelnic sokiem z cytryny. O godz.18:00 pijesz 200ml (soku z sola). O godz.20:00 pijesz 200ml (soku z sola). Ok godz.21:45 przygotowujesz sobie w osobnym pojemniku 125ml oleju z oliwek (virgin olive oil) i 150-200ml. wycisnietego swiezego soku z grapefruita (moze byc sok z cytryny). Mieszasz to w zamknietym sloiku. Dobrze jest teraz napic sie herbaty na spanie, pomaga w rozluznieniu i zasnieciu. O godz 22:00 pijesz grapefruit z olejem i obowiazkowo kladziesz sie od razu do lozka. Lez nieruchomo z glowa podniesiona na 2-ch poduszkach przez co najmniej 20-30min. Bedziesz czul/a jak wszystko zaczyna przelewac sie w przewodzie pokarmowym. Spij do rana. Po przebudzeniu (nie wczesniej jak przed 6:00) pijesz nastepne 200ml (soku z sola). Teraz zaczniesz odwiedzac lazienke czesto :) Organizm wydala wode i zaczynaja wylatywac zielone groszki i zoltawy piasek ktore plywaja po wierzchu, (to nic innego jak brylki zlepionego cholesterolu zalegajace i utrudniajace przeplyw zolci z woreczka do dwunastnicy). Po nastepnych dwoch godzinach pijesz ostatnie 200ml (soku z sola) i kontynuujesz kolejne bieganie do ubikacji. Po wyproznieniu wszystkich kamieni mozesz wypic normalny sok. Po godzinie mozesz juz zjesc normalny posilek. Bedziesz troszke oslabiony/a, okolo poludnia wrocisz juz do normy. Kamienie zolciowe powoduja zapalenia woreczka i wiele innych problemow ukladu trawiennego. Taki zabieg wszyscy powinni robic 2 razy w roku. Najlepiej zrobic to na weekend jak nie musisz na drugi dzien do pracy wstawac. Nie ma zadnych powiklan i nie ma sie czego obawiac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam uczestników tego forum .Każdy pisze o swoich dolegliwośćiach czy ktokolwiek próbował z was oczysćić organizm za pomocą octu jabłkowego rozpuszcza wszystkie złogi i jest bezpieczny w tym rozpuszcza kamienie i je wypłukuje poczytajcie na ten temat ,ja stosowałem, pomógł mi pozbyć sie kamienia 15 mm który się zablokował w przewodzie moczowym.Lekarz był zaskoczony po obejrzeniu wyników że tam nie ma kamienia ,wprost mu powiedziałem co zastosowałem piłem go od kwietnia wyczysćił mi nerki całkowicie a badanie robiłem w lipcu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek to nie maszyna że można wyciąć ,wszystko co jest w organizmie ma swoje funkcje i jest potrzebne.Poczytajcie Tombaka,dr Górnicką,Piotra Lewandowskiego .Każdy sam może sobie pomóc lub skorzystac z rady kogoś kto się wyleczył ,ale do tego jest potrzebna wiedza i tę trzeba pośiąść.Kamienie to efekt zanieczysczenia organizmu ,przez brak higieny żywienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą propozycję pozbycia się kamieni z woreczka żółciowego znalazłam w książce Marii Treben *Apteka Pana Boga*.Polega ona na piciu soku z czarnej rzepy.Opis przypadku jest naprawdę przekonujący ,a metoda znana od dawna w medycynie ludowej .ZAINTERESOWANYM -gorąco polecam. *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukałem wątrobę 21 razy. Wychodziły ciemnozielone złogi okołon 15 sztuk i kremowe kulki -kilkadziesiąt sztuk za kazdym razem.Tych kulek może być w wątrobie około 2000 sztuk. Trzeba ją płukać aż do skutku,Czyli kiedy przestaną wychodzić złogi to jest ok. 50 razy. Jak przestaną wychodzić planuję płukać 2 razy do roku.Nie bójcie się sól gorzka rozszerza przewody żółciowe do 2 centymetrów . Tylko wszystko trzeba robić z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób płukania jest na stronie Naturafall.pl pod tytułem oczyszczanie wątroby. Pozdrawiam zdesperowanych i wytrwałych nadmieniam , że jestem po wycięciu woreczka żółciowego metodą laparoskopii w 1997r. Złogi tworzą się w wątrobie na bank i tymbardziej trzeba je z wątroby usuwać. Ja przymierzałem się do czyszczenia 2 lata od momentu poznania sposobu na czyszczenie bo sie bałem i żałuję ,że tak czekałem . Teraz lepiej się czuję i odzywam mija mi depresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z woreczkiem [kamienie] ,stosuje dwie metody-pierwsza to rano przed śniadaniem piję łyżkę stołową oliwy z oliwek i zjadam dwa plastry cytryny, potem jem śniadanie i stosuje drugą drugą metodę tz.żuję jedną łyżeczkę OSTROPESTU PLAMIASTEGO mielonego i to samo stosuję przed kolacją.Teraz mam pytanie czy mogę tak się kurować czy jedna metoda nie koliguje z drugą .Dlatego pytam bo stosując taką kurację zacząłem odczuwać ból brzucha z lewej strony na dole.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) Czy ktoś ma namiary na Panią Ratajczak z Leszna? Pani Ratajczak robiła miksturkę na rozpuszczenie kamieni w woreczku żółciowym. Bardzo skuteczna kuracja. Parę lat temu zaproponowałam tą kurację koleżance i do dnia dzisiejszego ma spokój, wszystkie kamienie usunęła naturalnie o obyło się bez operacji. Nie myślałam, że też wyhoduję klejnoty i nie zachowałam tego numeru. Kiedyś informację można było znaleźć w Internecie, obecnie nie ma, wszystko zostało usunięte. Zapewne ta miksturka była za dobra, więc medycynie konwencjonalnej i farmaceutom była niewygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak to prawda co Pani Jola pisze powyżej. Mojej mamie również pomogła ta mikstura. Wyszło kamieni aż na dwie kartki A4 . Mnie również dopadła ta dolegliwość i też bym prosił o jakieś namiary na tą Panią Ratajczak ewentualnie jej dzieci . Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioła zamiast cięcia ta Pani nazywa się Teresa Ratajczak z Leszna Receptura tego specyfiku została opracowana ponad 80 lat temu. Przeważnie pomaga. Po pięciu dniach kamienie żółciowe znikają. Ale co je niszczy - to rodzinna tajemnica. Receptura tego specyfiku została opracowana ponad 80 lat temu. Przeważnie pomaga. Po pięciu dniach kamienie żółciowe znikają. Ale co je niszczy - to rodzinna tajemnica. Ludzie wracają do nas nawet po kilkudziesięciu latach. Kiedyś pomogło babci, teraz ma pomóc wnuczce - opowiada Teresa Ratajczak z Leszna. Pacjenci przyjeżdżają z całej Polski, by pozbyć się kamieni żółciowych. - Trudno powiedzieć, ile osób się tu przewinęło. Ale przez tyle lat z pewnością tysiące - szacuje Joanna Ratajczak, córka Teresy. Obie kontynuują terapię opatentowaną przez pradziadka. Uniknął operacji Kuracja trwa pięć dni, kosztuje 50 złotych. - Polega na przyjmowaniu płynnego preparatu ziołowego. Jest przygotowany w trzech butelkach, każda ma nieco inną zawartość. Piątego dnia kamienie się rozpuszczają i są wypłukiwane z organizmu - wyjaśnia Joanna. - Z kamieniami męczyłem się przez 25 lat. Leki nie pomagały, więc miałem mieć operację. Tydzień przed zabiegiem spróbowałem terapii. Kamienie zniknęły. Mam 70 lat, a czuję się jak młody źrebak - opowiada Jan Wiśniewski z Gdyni. Receptura pilnie strzeżona Co tak skuteczne działa? - Tajemnica jest pilnie strzeżona i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wszystko zaczęło się w 1922 r. Nasz pradziadek, Stanisław Michałowski, był farmaceutą. Recepturę opracował w Niemczech, potem założył laboratorium w Lesznie - opowiada Teresa Ratajczak. - Nawet lekarze podsyłają nam swoich pacjentów. Choć są są i tacy, którzy sceptycznie patrzą na tego typu zabiegi - przyznaje pani Teresa. Rodzina Ratajczaków nie prowadzi gabinetu lekarskiego, nie przeprowadza badań. Pacjenci, którzy chcą poddać się terapii, przychodzą z wynikiem badania USG, z którego wynika, że w organizmie są kamienie żółciowe. - Nie wmawiamy im, że kuracja będzie w 100 procentach skuteczna. Jest kilka rodzajów kamieni. Niektóre są twarde jak diament i nie chcą się rozkruszyć - twierdzi Teresa Ratajczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wielogodzinnym szukanie w internecie WKONCU ZADOBYLAM aktualny nr do Pani Teresy Ratajczak z Lesna adres Gabinet Medycyny Naturalnej ul.Święciechowska 33 64-100 Leszno tel. 0655207025 kom 505570422 rozmawiałam z nia telefonicznie i ona daje 3 buteleczki z ziolami które trzeba pic przez ok 5 dni (niepamietam ile dokładnie) te ziola ROZPUSZCZAJA kamienie w woreczku zolciowym i wątrobie, ROZPUSZCZAJA NAWET DUZE KAMIENIE i wydalane sa jak już zostały rozpuszczone czyli nie ma mowy tutaj o zablokowaniu kamieni w kanale zolciowym , Pani Teresa zajmuje się tylko ta mikstura na wydalanie kamieni oraz ta mikstura działa również BARDZO OCZYSZCZAJACO NA WATROBE!!! koszt 120 zl przy dużych kamieniach może być ze kuracje trzeba będzie zastosować jeszcze raz po upływie ok 10-14 dni. POWTAZAM ZE POPRZEZ TE ZIOLA KAMIENIE SA ROZPUSZCZANE!! w trakcie tej kuracji tymi ziolami oraz 1 tydzien po należy zastosować diete WATROBOWA tzn taka która nie obciaza wątroby czyli NIC pieczonego, smażonego, tłustego, oraz zadnych surowych owocow i warzyw tylko wszystko gotowane albo duszone, NIE JESC grochu, kalafiora oraz kapusty , można np. jesc warzywa i kurczaka duszonego na parze po takiej kuracji nie tylko pozbędziemy się kamieni to na dodatek oczyści się watroba ze zlogow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×