Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nowotwór złośliwy inwazyjny, przewodowy sutka


Gość zosia

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest kat. wg BIRADS: 5, pradopodobnie złośliwa, wielkość 3,0 cm guz na piersi, powiększone węzły chłonne o 4,5 cm, co to oznacza i w jakim stadium to jest, czy czeka mnie leczenie czy obcięcie piersi? Co mam robić w tym wypadku? Jestem załamana jak mam się ratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BI-RADS 5 oznacza w mammografii wysokie prawdopodobieństwo zmiany o charakterze złośliwym (>95%). Wskazane jest chirurgiczne usunięcie takiej zmiany bez uprzedniej biopsji - wyjątek stanowi leczenie chirurgiczne z oznaczeniem węzła wartownika lub kwalifikacja do neoadiuwantowej chemioterapii. Przykładem obrazów zaliczanych do tej kategorii są: spikularny guzek o neregularnych obrysach, spikularny guzek z pleomorficznymi zwapnieniami. Zaawansowanie nowotworu jest bardzo duże. Na pewno z całością badań należy skontaktować się z onkologiem. Trzeba oczywiście mieć rozpoznanie histopatologiczne zmiany guzowatej z sutka. Zmian jest duża i zajmuje także węzły chłonne. Onkolog na początku może zadecydować o chemioterapii neoadiuwantowej celem zmniejszenia się zmiany i ograniczeniu procesu w węzłach chłonnych, a następnie będzie wykonana amputacja sutka z dołem pachowym. Trudno mi cokolwiek więcej napisać bez badania (zaawansowanie kliniczne zmiany). O wszystkim musi zadecydować onkolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 4 kursy chemioterapi pierwszą już wzięłam po tygodniu żle się czułam wymiotywałam i robiło mi się słabo na drugi dzień bolała mnie głowa pierś po biobcji zrobiła się większa i guz się powiększył niewiem czy to ma tak być ,czy coś się dzieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×