Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym boku


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poprosić o radę w pewnej sprawie. W grudniu zrobiłem badania krwi, wyniki wyszły dobrze poza jednym - ALAT 130. Przestraszony pobiegłem na USG. Wynik był jak najbardziej dobry, wątroba nie powiększona, nie otłuszczona, jednorodna echogenicznie, bez zmian ogniskowych. Reszta narządów również w porządku. Od jakiś 2 tygodni kilka razy dziennie odczuwam jakby kłucie pod żebrami po prawej stronie. Ból czasami promieniuje do pleców, jakby pod prawą łopatką. Nie jest on silny, trwa chwilkę, czasem dłużej, po czym ustępuje. Po jakimś czasie pojawia się znowu. Ustępuje w pozycji leżącej i często w stojącej, najczęściej pojawia się gdy siedzę. W nocy nic nie boli. Tak jak mówię, najczęściej odczuwam gdy siedzę (brzuch mam duży, ważę 98 kg, mam nadwagę). Do tego od jakiś 2 tygodni mam biegunkę - częstotliwość oddawania stolca się nie zmieniła (1-2 razy dziennie) jednak konsystencja jest papkowata. Co tak orientacyjnie może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno napisać co się dzieje bez badania. Na pewno należałoby wykonać kontrolne badania krwi na prawidłową funkcję wątroby (ASPAT, ALAT, fosfataza alkaliczna, GGTP, bilirubina), ale po 24 godzinnej diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bezalkoholowej i całkowicie na czczo. Oddawanie stolca 2 razu dziennie nie świadczy o biegunce (stolec przynajmniej 6 razy dziennie). Aby rzeczywiście określić przyczynę zaburzeń w oddawaniu stolca trzeba by wykonać kolonoskopię. Jednak o tych wszystkich badaniach powinien zadecydować lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od 1.5 m-ca odczuwam dotkliwy ból w XI żebrze z prawej strony. O ile przez 3 tyg. ból był do zniesienia, o tyle po tych 3 tyg. w momencie kiedy kichnęłam, przewróciłam się z bólu, coś mi w tych żebrach strzeliło i od tej pory ból był niezwykle silny. Nie mogłam dotknąć bolącego miejsca, toteż tego nie robiłam. Ostatnio jednak ból trochę zelżał, mogłam dotknąć owego miejsca, i wtedy wyczułam właśnie na XI żebrze narośl, twardy guz. Czy możliwe jest, aby to żebro było złamane wcześniej? Dodam, że się nie uderzyłam, nie uprawiałam żadnego sportu, nie podnosiłam niczego ciężkiego. Niestety nie mogę zrobić RTG ponieważ jestem we wczesnej ciąży. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu po kichnięciu w co nie uwieżył lekarz miałem złamane 8 i 9 żebro i tak samo coś mi strzeliło w boku i od tamtego czasu jak dotykam żeber ruszają się a dokładniej coś mi strzela w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×