Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niedrożność jelit po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Oliwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skad sie bierze Panie Doktorze niedrożnosc jelit ? pytam ponieważ dwie moje znajome miały operacje wyrostka robaczkowego a pare miesiecy póżniej trafiały ponownie na stół z niedrożnoscia jelit, a jedyną ich cechą wspólną jest chirurg,który wycinał im wcześniej wyrostek. Obecnie sama jestem po usunieciu wyrostka 2 miesiace, było klasyczne ciecie bez problemow i powikłań jak na razie, ale zastanawiam sie czy w ogóle można jakos pomóc sobie i zapobiec tej przykrej dolegliwosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często występującą niedrożnością po operacjach w zakresie jamy brzusznej jest niedrożność spowodowana zrostami. To typowa postać niedrożności pooperacyjnej bardzo często występująca. Nie ma na to wpływu ani chirurg jaki wykonuje zabieg ani pacjent. Im większa interwencja w jamę brzuszną typ większa ilość powstających zrostów, powstających samoistnie. Niektórzy pacjenci mają taką zwiększoną skłonność do wytworzenia odczynu zlepnego. Jeśli wyrostek robaczkowy być w niewielkim odczynie zapalnym, rana była niewielka prawdopodobieństwo wystąpienia niedrożności zrostowej jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesiace temu mialam laparoskopowo usunieta macice z przydatkami - byl to zabieg ratujacy zycie.Od miesiaca mam uplawy o kolorze zolto - zielonym ale badania wykluczyly istnienie bakteri.A najgorzszy jest bol z lewej strony brzucha moj lekarz znalazl zrost pooperacyjny.Po chemioterapi bardzo krwawie.Jestem ciekawa jak te zrosty sie leczy i czy sa niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możliwość wystąpienia zrostow po operacji przepukliny pepkowej,, od roku pachnie mi brzuch bez względu na to co jem,, czasem bywa to sam ryż bądź kasza,, lekarze nie wiedza co mi jest wszystkie badani w normie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×