Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skutki uboczne acenokumarolu


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie skutków ubocznych acenokumarolu, mój tata przez prawie trzy lata brał w zastrzykach clexan w brzuch ale lekarz zalecił przejscie na tabletki wspomniany juz acenokumarol, niestety tata od tego czasu poczuł się rozdrazniony, boli go głowa a do tego odczuwa ból dziaseł i ogólny dyskomfort. Czy te objawy moga pojawić się tylko przez pierwsze dni zazywania tego leku i same przeminą ? a jesli nie przemina to co dalej ? powrót do clexanu ? pozdrawiam asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy uboczne zażywania acenocumarolu to: Krwawienia z nosa, krwawienia z dziąseł, krwiomocz, inne krwawienia objawiające się np. niewyjaśnionego pochodzenia podbiegnięciami krwawymi w skórze, bardzo obfitym lub nieoczekiwanym krwawieniem miesiączkowym, krwistymi lub smolistymi stolcami, kaszlem z odpluwaniem krwistej plwociny, krwistymi wymiotami. Rzadko nudności, wymioty, brak apetytu, gorzki smak w ustach, osutka, łysienie, priapizm, krwotoczna martwica skóry, reakcje alergiczne, utrata włosów. Bardzo rzadko uszkodzenie wątroby. Opisywane przez Panią objawy występujące u ojca powinny wycofać się w przeciągu kilku dni. Jeśli nie ustąpią proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym. Może wystąpić sytuacja powrotu do heparyn drobnocząsteczkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedż -)) objawy utrzymuja sie od tygodnia a przejscie na acenocumarol odbyło się dlatego,że podobno nie wolno tak długo przyjmowac heparyn. Czy istnieje jeszcze jakis lek poza clexanem i acenocumarolem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wstrząśnięty

Witam, Moja babcia leczyła się clexanem, ostatnio lekarz zmienił jej leki na acenokumarol. Po dwóch dniach babcia zemdlała, trafiła do szpitala i okazało się że ma nieurazowego krwiaka śródmózgowego. Jest po operacji bez świadomości życia. Takich mamy lekarzy!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 34 lata w styczniu 2009 wykryto u mnie zakrzepowe zapalenie żył.Od tego czasu zarzywam acenokumarol i borykam sie z problemem bardzo obfitych miesiączek a nawet powiedziałabym krwotocznych miesiączek.W tym miesiącu pojawiły się również krwawienia międzymiesiączkowe.Jestem tym dodatkowo zestresowana i wiem że czeka mnie w najblizszym czasie wizyta u ginekologa. Moje pytanie czy coś mozna zrobic aby lecząc się aceno. nie występowały tak obfite krwawienia?To na prawdę strasznie utrudnia życie przedewszystkim w pracy. Pozdrawiam wszystkich.Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, bóle brzucha w czasie oddawania stolca, wstrzymanie stolca na 2 do 3 dni, wypryski na twarzy, ogólnie złe samopoczucie,senność, tycie czy to mogą być dolegliwości po braniu acenokumarolu biorę różne dawki od 6mg ale wskaźnik inr jest na poziomie 1,4 zwiększona mi dawke od dzisiaj na 8mg jestem w trakcie leczenia po zatorze płucnym który miałem 5 tygodni temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hemodynamik

Jest nowszy lek o nazwie klopidogrel, stosowany jako lek II rzutu, w sytuacjach, gdy acenokumarol jest źle tolerowany. Niestety, kuracja kosztuje ok. 100 zł na miesiąc, więc nie każdy może sobie nań pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc - moja mama po udarze, ale głównie z powodu migotania przedsionków, miała podawane w szpitalu clexane. Niestety nadeszło *nowe* i nie ma wskazań, jeśli chodzi o refundację, do dalszego podawania clexane. Zapisano jej acenocumarol. Bardzo trudno jest ustawić właściwe ilości, to ma wskaźnik IRN zdecydowanie za duży, to znowu za mały. Ale ostatnio bardzo sinieją jej końcówki palców u nóg. Boję się, żeby nie doszło do martwicy. Co robić. Nie stać nas na clexane, bo zryczałotowana koszutuje zaledwie 6 zł, ale nie jest refundowana przy podanych przeze mnie schorzeniach. Czy jest to mozliwe, że to sinienie palców powoduje acenocumarol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu-nie wiem kiedy pisałaś na forum i czy jeszcze przeczytasz odp.,ale jak nie Ty, to może komuś kiedyś się przyda info. Jestem po rozległej zakrzepicy kd-2001r. z nawrotami. Robiono mi badania w kierunku Trombolizy/Trombofilii i zdiagnozowano Zespół Antyfosfolipidowy(być może wygenerowany przez HCV- wykryte przy okazji badań). Biorę na stałe Acenocumarol 4mg . Miałam bardzo obfite miesiączki w pierwszych dniach M i zalecono mi : ok 2-3 dni przed M włączyć Rutinoscorbin 3 x 2 tbl,brać również przez cały okres.Poza tym od momentu rozpoczęcia M włączyć Cyclonaminę-bardzo mi pomagało. INR sprawdzam raz w m-cu i musi się utrzymywać między 2,5-3,5. Czasami musiałam zmniejszać dawkę czasami zwiększać-mam wahania INR. Warto zwracać uwagę na codzienne spożycie wit C w diecie-uszczelnia naczynia krwionośne.Przed poważniejszymi zabiegami związanymi z ew krwawienie czyli np przed wyrywaniem zęba,zabiegiem operacyjnym (biopsja wątroby itp)należy odpowiednio wcześniej przejść z Acenocumarolu na Clexanę.Potem stopniowo odstawia sie Clexanę,wraca do Acenoc. Poszukaj dobrego hematologa-mogę polecić w Gdańsku drr Michowską. W razie pyt.pisz na email

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd. zapomniałam! konieczne przy obfitych M jest badanie ginekolog.-czy nie ma torbieli,endometrium itp Miałam krwotoki po leczeniu HCV i stwierdzono u mnie endometrium-trzy zabiegi krótko po sobie i problem wracał. Rozwiązaniem było założenie wkładki Mireny. Zapewne wiesz,że środki antykoncepcyjne są zabronione -zwiększają ryzyko zakrzepowe.Mirena działa miejscowo-tylko w macicy. To było jedyne rozwiązanie na moje krwotoki przy Zespole Antyfosfolipidowym. Propozycja lekarza ,żeby usunąć macicę spotkała się w szpitalu z zdecydowanym sprzeciwem ordynatora-mogliby mi usunąć macicę i problem wykrawiania się ,ale mogłabym za to mieć dużo poważniejszy problem-zejść na kolejny atak zakrzepicy. Podobnie odstąpiono od wymaganej przed leczeniem HCV biopsji wątroby-ryzyko krwotoku jest zbyt duże.Nawet przy zabezpieczeniu Clexaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. chorowałem na arytmie,migotanie przedsionków,miałem guz na trzustce wielkości 4x6 cm ,guzek na płucach,polip 8 mm na okrężnicy rakowy który wycięto mi w szpitalu.Leczyłem się na prostatę, jedna tabletka na noc.Chorowałem na przewlekłe zapalenie oskrzeli oraz reumatyczne zwyrodnienie stawów kolanowych.Moje OB było 83.Często miałem omdlenia. W tym roku leżałem po 8 dni w szpitalu trzy razy.Badania* tomografia,rezonans i wiele innych.Obecnie nie stosuje żadnych lekarstw z apteki Mam 75 lat.Jestem zdrowym człowiekiem. Jezdze po 20 km na rowerze dziennie.Stosuje programy zdrowia dr M Ratha z medycyny komórkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata eM

Jestem po zakrzepicy (2007). Mam załozony stent do zyły, jednak zmuszona jestem brać acenocumarol 6 i 8 mg na zmiane bo nie mogę uzyskać odpowiedniego INR. W ostatnich kilku miesiącach zaczeły się problemy zołądkowe i mam chory język- uszkodzoną górną warstwę skóry,pękniecia, boli język. Zrobiłam wymaz- jest ok. Czyli mogę być uczulona na acenocumarol. 1,5 tyg. temu lekarz przepisał mi worfil 5 mg po 1/2 tabletki. Jednak wynik INR 0,98. Zwiększyłam dawkę do 1 tabletki, noga mnie - szczegóonie udo bardzo boli, ale nie spuchło. Dziś zrobiłam badanie krwi. Czekam na wynik INR. Jestem zmartwiona - nie wiem co dalej.Pije duzo wody, nie pale, nie pije alkoholu, dbam o siebie - ale dalej złe INR. Mam 50 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Szafrański

witam zdecydowanie polecam INRatio2, analizator do kontroli INR w domu. sam go używam, jestem zadowolony i nieuzależniony od laboratorium. Kupiłem analizator w firmie RedMed, wysyłają kurierem, nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Obecnie mają promocję a dodatkowo, system poleć znajomemu a dostaniesz za polecenie 12 pasków do INR. Tak więc jeśli kupisz poleć mnie. Piotr Szafrański *) PS Dla zainteresowanych podaję informację jak uzyskać dofinansowanie na zakup INRatio2, tylko na telefon. 6.0-8-1.7-5.5-5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam choruje na zakrzepice kończyn dolnych od 20lat ale dopiero od roku biorę Acenocumarol i ostatnio zauważyłam że czym więcej biorę (-mam problem z ustawieniem INRu ) to tyje ostatnio nawet 8kg czy to możliwe?? w sierpniu mam wychodzić za mąz sukienka kupiona ale jak tak dalej pójdzie to bede musiała kupic nowa bo kg przybywa:((( Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk z Kielc

ja biore Acenocumarol juz ponad dziesiec lat zalecono mi przy migotaniu trzepotaniu przedsionkow.Jestem po czterech ablacjach serca trzech w Ochojcu Katowice po ktorych po dziesiec razy w roku bylem na umiarawianiu w szpitalach co konczylo sie Kardiowersjami dopiero Kochani Lekarze z Anina z Instytutu Kardynala Wyszynskiego ponad rok temu zrobili mi ablacje i jak dotad mam spokoj ale nie zostal mi odstawiony acenocumarol i mam problem zlego samopoczucia nadmiernych obfitych potow a na wadze od tych paru lat przybylem ponad trzydziesci kilo co ja nie robilem i nic A zaden lekarz nie chce mi odstawic leku Co mam Zrobic gdzie isc po pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Biorę od dłuższego czasu acenocumarol,mam podbiegnięci krwawe na rękach szczególnie w miejscach gdzie nastąpił mocniejszy ucisk lub uderzenie. Aby uniknąć ,czy wystarczy rutinoscorbin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acenokumarol bywa złym lekarstwem. Syn przyjmował acenokumarol od maja 2015r i ciągle coś złego się działo. ostatnio było już bardzo żle całe noce kaszlał pluł krwią nie miał siły chodzić był bardzo słaby miał podwyższoną bilirubinę. Po odstawieniu acenokumarolu i przejściu na clexane po dwóch dobach już było widać wyrażną poprawę zdrowia . Zaczął normalnie oddychać i wracały mu siły aż trudno mi było uwierzyć. niestety pani lekarz rodzinna nie chce mi dalej przepisywać clexane tylko WARFIN którego też bardzo się obawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja też od ośmiu lat biorę ACENOCUMAROL WZF 4 mg.pół tabletki dziennie INR mam od 2 do 3 ,utrzymuje się 2,75,,,2,30,,a czuję się różnie tętno ciśnienie skacze ale różnie 95 na 56 ,tętno 72,czuję takie omdlenia takie uczucie jak odczuwa się nie pokój lęk staram myśli kierować na inny punkt nie o sercu ,Cóż był czas że na początku tyłem 125 kg,cukier wyskocozył 138 procent ,to mnie zmobilizowało i zmieniłem dieta itd,,od Kwietnia do dziś zrzuciłem 24 kg.zbadałem glukoza cukier i kardiolog mówi tak trzymać wynik 88 procent cukru glukozy w krwi no i waga trzymam jeszcze chcę schudnąć do 94 kg.lepiej się czuję nie pocę się mogę robić długie spacery na kijkach,Tylko co mnie zmartwiło to włosy wypadają że łysieję a miałem bujne włosy ,,Ale zadużo chemii ,,,jak Tulip ,na cholesterol ,ten Betelok ,na migotanie utrfalone i acenkumarol .,,,lekarz mi mówi że Betalok jest dobry muszę brać do końca życia,,i że ma 2 środki uboczne wypadanie włosycieów i tycie ,,tycie opanowałem ale włosów nie.......mój kuzyn 67 lat zmarł teraz biorąc Acenkumarol .zrobił się zakrzep w kręgosłupie paralisz operacja i za 5 dni śi mierć sine plamy na całym ciele ,jego żona mówi że 20 lat brał ten Acenokumarol ..i to skutek miał trwałe migotanie utrfalone ,,,mnie kardiolog powiedział że zostało mi parę lat to mi mówił 8 lat temu ,,CÓŻ WSZYSTKO W RĘKACH BOGA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomasz Bodecki

Ludzie odstawcie ten shit Acenokumarol i przerzućcie sie na Xarellto. Drogi, bo ok. 109-140 zl, ale zdrowszy niż ta taniocha, po której należy co 3-4 tyg. sprawdzać krzepliwość. Zażywając Xarellto, w ogóle nie ma konieczności monitorowania krzepliwości krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×