Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilające się bóle brzucha w pozycji siedzącej i leżącej


Gość Małgośka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgośka

Witam! Od ok. roku mam bóle po prawej stronie brzucha, które głównie występują w pozycji siedzącej i leżącej (najlepiej czuję się chodząc). Odczuwam ucisk na dolną partię brzucha i drętwienie całego biodra. Wykonano mi kilkakrotne badanie USG całej jamy brzusznej również pod kątem ginekologicznym, które nic nie wykazały. Ostatnio bóle bardzo nasiliły się i mam wrażenie, że coś urosło mi w brzuchu. Lekarz stwierdził, że mogą to być objawy zapalenia wyrostka lub przepuklina lub coś z kręgosłupem gdyż pracuję w pozycji siedzącej. Czy możliwe jest, że chodzę od roku z zapaleniem wyrostka? Proszę o wskazówkę, jakie badania i pod jakim kątem mam wykonać, aby wykryć, co mi dolega. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję Małgośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to zapalenie wyrostka robaczkowego. Zapalenie wyrostka robaczkowego przebiega gwałtownie i w przeciągu kilku dni na pewno skoczyłoby się to operacją. W takim wypadku radziłbym raczej wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Bóle raczej mają podłoże związane z nieprawidłowościami z tego odcinka kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka

Witam! 18.10.2011r Taki list napisałam kilka miesięcy temu: Od ok. roku mam bóle po prawej stronie brzucha, które głównie występują w pozycji siedzącej i leżącej (najlepiej czuję się chodząc). Odczuwam ucisk na dolną partię brzucha i drętwienie całego biodra. Wykonano mi kilkakrotne badanie USG całej jamy brzusznej również pod kątem ginekologicznym, które nic nie wykazały. Ostatnio bóle bardzo nasiliły się i mam wrażenie, że coś urosło mi w brzuchu. Lekarz stwierdził, że mogą to być objawy zapalenia wyrostka lub przepuklina lub coś z kręgosłupem gdyż pracuję w pozycji siedzącej. Czy możliwe jest, że chodzę od roku z zapaleniem wyrostka? Proszę o wskazówkę, jakie badania i pod jakim kątem mam wykonać, aby wykryć, co mi dolega. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję Małgośka Taką odpowiedź otrzymałam * Na pewno nie jest to zapalenie wyrostka robaczkowego. Zapalenie wyrostka robaczkowego przebiega gwałtownie i w przeciągu kilku dni na pewno skoczyłoby się to operacją. W takim wypadku radziłbym raczej wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Bóle raczej mają podłoże związane z nieprawidłowościami z tego odcinka kręgosłupa. Zastosowałam się do podpowiedzi- wykonałam RTG kręgosłupa ,USG jamy brzusznej,(kolejne),USG -ginekologiczne i żadno z tych badań nic nie wykazało .Bóle się nasilają. Małgośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×