Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brodawki na trzonie penisa i zmarszczki na żołędzi


Gość Marian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i kilka martwiących mnie problemów dotyczących mojego krocza, jeśli mogę opiszę to w podpunktach : 1] Jakiś czas temu zauważyłem, że na moim Penisie a raczej napletku(W stanie spoczynku na napletku a jeśli ściągnąć napletek to na trzonie penisa) istnieją jakby brodawki, wygląda to jak małe kalafiorowate narośli, które znajdują się na około penisa, jest ich stosunkowo dużo, a co do wielkości nie są duże oraz nie wykazują żadnej aktywności( nie piecze, nie swędzi itd.) na około brodawek istnieje lekkie zaczerwienienie, nie wiem co to może być czytałem, że takie objawy wskazują na brodawczaka ludzkiego (HPV), chciałem dodać, że jeszcze nigdy nie odbywałem stosunku, czytałem, że to może powodować nowotwory.Czy mogę z tym uprawiać seks? 2]Na całym penisie i jądrach(oprócz żołędzia) zaobserwowałem pełno małych żyłek/naczynek krwionośnych chciałem też dodać, że jest ich coraz więcej a nie odwrotnie, żyłki wyglądają jak małe pajęcze sieci na ogół są koloru bordowego a niektóre ciemnofioletowego, wygląda to okropnie, jakby jakaś dziewczyna to widziała to by pewnie uciekła.. Najgorzej jest po ściągnięciu napletka, widać wszystkie żyłki jedne grubsze inne węższe. Czy mogę mieć coś rodzaju zakrzepów w tych *małych żyłkach* ? Wygląda to tak jakby nie płynęła w nich krew. Często się masturbowałem przed zauważeniem tego, po zauważeniu kilka razy zrobiłem sobie przerwę a nawet 2 1~2 miesiące, 2~1,5 miesiąca . Po przerwach bez zmian żyłek nie mniej a więcej .. Nie wiem co robić. 3]Żołądź mojego penisa ma jakby *zmarszczki*, tak to wygląda, z przodu pomarszczona skóra żołędzia,przypominająca malutkie zmarszczki jak na twarzy, nie mam pojęcia co to może być. 4]Zawsze kiedy ściągam skórę z żołędzia widać na nim jakby biały osad, jednakże jest to jakby złuszczający się naskórek a nie osad, chciałem też dodać, ze kolor mojego żołędzia jest dziwny, z przodu przy dole różowy a na szczycie i bokach blady. Chciałem też dodać, że mój penis bardzo śmierdzi, zapach jakby śledzia, towarzyszy on codziennie. Bardzo dbam o higienę więc tego nie rozumiem, już 30min-1h po dokładnym umyciu pojawia się niemiły zapach, czy to jakaś grzybica, że złuszcza mi się naskórek? + ten okropny zapach.. 5]Pierścień Żołędzia(dół/ koniec żołędzia już przy trzonie) także ma dziwny kolor ponieważ siny fioletowy/różowy, chciałem tez dodać, że cały żołądź nie jest różowy a blady i sinawy w niektórych miejscach różowy jak wyżej ^. Co to może być? 6]Po długiej przerwie bez masturbacji (2 miesiące) w końcu przerwę przerwałem, po wytrysku zaistniał straszny ból jakby nasieniowodu i moczowodu .Ból pojawia się także po masturbacji bez tak długiej przerwy np. po przerwie trwającej ok. tydzień. Ból czasami towarzyszy też przy oddawaniu moczu, ból przy brzuchu, tak jakbym miał coś zaraz *wysikać*, umiejscowienie bólu mogę określić jako ból znajdujący się na końcu całego prącia, tam gdzie jakby penis wchodzi do brzucha, ból pojawia się w tamtym miejscu, na pograniczu. Ból promieniuje od tego miejsca aż do strefy miedzy odbytem a penisem i na całego penisa. To mnie dosyć niepokoi ponieważ ból czasami przy sikaniu jest na tyle silny, że trzeba uklęknąć żeby trochę mniej bolało. Chciałem jeszcze dodać, że czasami jak się myję pod prysznicem a zachce mi się pójścia do ubikacji, ale jest to kilak kropel moczu i załatwię to pod prysznicem ból jest ten sam co wyżej ^ za każdym razem gdy myję się pod ciepła woda, sprawdzałem też wodą letnią/zimnawą i ból nie towarzyszy przy tej czynności, czasami tez pojawia się ból odbytu który ciągnie miejsce (chyba) prostaty, kiedy ucisnę miejsce między odbytem a jądrami ból odbytu mija, co to wszystko może być? 7]Mam także problem dotyczący wzwodu, nie mam problemu z erekcji, jednakże kiedy występuje już wzwód to jeśli nie napnę mięśnia Kegla (chyba tak to się nazywa) penis po prostu opada na lewe udo, tak jakby w miejscu łączenia z brzuchem nic go nie podtrzymywało, penisa też mam lekko wygiętego w lewa stronę, próbuję ciągle dawać go na prawą stronę z myślą,ze się wyprostuje jednak to nic nie daje. Co do wzwodu to bez napięcia mięśnia Kegla erekcja się tak jakby nie utrzymuje, a penis nie jest w pozycji pionowej tylko jak wspomniałem leży na udzie, kiedy się położę na prawym boku to penis jest w normalnym stanie, a gdy na lewym boku to znowu leży na udzie, kompletnie nie wiem co to, myślałem, że to coś jakby złamania penisa,ale nigdy nie miałem sytuacji kiedy by się mogło coś takiego wydarzyć, a przy złamaniu występuje podobno krwawienie i ogromny ból, czegoś takiego nie zaobserwowałem. To już wszystko. Przepraszam, że tyle napisałem, ale martwię się tym wszystkim i nie wiem co robić, gdzie się udać, chciałem uniknąć pójścia do lekarza, jednakże te brodawki nie dają mi spokoju. Jeśli mogę, to proszę o odpowiedź w punktach. Czy to wszystko łączy się w jedną jakąś poważniejszą chorobę? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. co do punktu pierwszego wygląda to tak identycznie jak tutaj : http://www.stulejka.com/zdjecia/jarek/5.JPG (Zdjęcia nie są moje) takie same lekkie zaczerwienienie i podobnie wychodzące żyły . Mógłby mi ktoś pomóc? Proszę.. Chociaż na pytania 1,4,6 i 7 ? Martwi mnie to a nie wiem czy to coś poważnego */ + jeszcze te 2-gie pytanie.. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo podobny problem do założyciela tematu ponieważ penis opada mi na lewe udo i jest to bardzo niewygodne i niekomfortowe w dodatku żołądź jest fioletowy i występują na nim białe plamki na penisie występuje pełno widocznych żyłek.Nie wiem co mam robić i proszę o pomoc jeśli ktoś wie co to jest to proszę o skontaktowanie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na penisie nadmiar skury oczywiscie w stanie spoczynku i bardzo mi to przeszkdza bo wyglonda jak pomarszczony ogurek jak se tego pozbyc cz idzie naciac skure i ja podcagnac prosz o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do punktu pierwszego. To są gruczoły łojowe zapchane tworzą one białe kropeczki na napletku i nie są groźne. HPV tworzy bardziej różowe narośla które rosną w górę wiec to nie jest HPV. Te zmiany które masz są zmianami stałymi taka twoja uroda i nie zmienisz tego. Jeśli chodzi o zapach to musisz po prostu ściągać skórkę podczas mycia penisa i dokładnie myć fałdę i zagłębienia jakie się na nim znajdują. Jeśli jest potrzeba to myj się częściej a zapach zniknie. Możliwe że brak higieny podrażnia cewkę moczową robi się stan zapalny i czujesz promieniujący ból. A jeśli chodzi o żyłki to są raczej normalną sprawą i występują na każdym penisie. Jeśli jednak cokolwiek bardzo Cię niepokoi to powinieneś udać się do dermatologa lub urologa który rozwieje twoje niepokoje. Pozdrawiam Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mogą to być grudki perliste prącia, bądź zapchane gruczoły łojowe, jeżeli masz je od zawsze i nie rozwijają się, nie pogarsza się ich stan to prawdopodobnie taka twoja uroda, wielu mężczyzn je ma a ze względów estetycznych się je usuwa. Wirus HPV wraz z rozwojem powoduje coraz poważniejsze zmiany, więc to raczej nie on, jeżeli masz wątpliwości udaj się do dermatologa. 2. Każdy mężczyzna ma inaczej umiejscowione naczynka krwionośne w członku, u niektórych są one bardziej widoczne, u innych mniej, u jednych grubsze, u drugich cieńsze. Ich widoczność zależy od ich przepustowości, głębokości położenia, koloru skóry itp. Temu nie można przeciwdziałać. O zakrzepach możesz zapomnieć bo to na pewno nie one. 3. Skóra na główce członka jest rozciągliwa ale to nie znaczy że nie tworzą się na niej zmarszczki, nie jest to nic groźnego po prostu tak a nie inaczej układa ci się naskórek w trakcie spoczynku, wielu mężczyzn to ma i nie jest to absolutnie nic groźnego. 4.Ten biały osad nosi nazwę mastka i to on tak pachnie, stanowi mieszaninę stłuszczonych i złuszczonych komórek nabłonkowych napletka, flory bakteryjnej oraz łoju, resztek moczu, nasienia oraz preejakulantu ( śluzu ), czynniki wpływające na jego tworzenie są różne, zależy to bowiem od twojej higieny, stosowanych kosmetyków, infekcji bakteryjnej lub grzybiczej bądź ilości wydzielanego śluzu w trakcie wzwodów. Ważne jest abyś w odpowiedni sposób dbał o higienę tych okoli, skóra w tych miejscach jest wrażliwa i może różnie reagować na kosmetyki, mogą one ją wysuszać, podrażniać, uczulać, w przypadku infekcji często jej produkcję zwiększa grzyb candida albicans ( bardzo łatwo jest go wykryć i się go pozbyć ) ale w przypadku infekcji występuje również swędzenie, pieczenie i stan zapalny, nie powinieneś myć tych okolic zbyt często bo niszczysz tym swoją przydatną florę bakteryjną tych okolic, używaj specjalnie do tego przeznaczonych środków i nie trzyj skóry zbyt mocno. 5. kolor członka czy jego główki też może być różny, wszystko zależy od jego budowy i jego skóry, nie powinieneś się tym przejmować, twój strach robi z tego problem a tymczasem problemem to nie jest. 6. Przyczyny bólu po ejakulacji mogę być różne, niestety jest to objaw poważny, którego nie powinieneś lekceważyć i udać się jak najszybciej do lekarza rodzinnego lub urologa. 7. Skrzywienie prącia występuje bardzo często i może ono być naturalne bądź może być wynikiem choroby Peyroniego, prostowanie go samemu nie przyniesie efektów, jeżeli skrzywienie jest znaczące i wywołuje ból lub uniemożliwia stosunek wykonuje się zabiegi chirurgicznej korekty krzywizny. Napinając mięsień Kegla wzmagasz ukrwienie, czyli ciałka jamiste prącia są mocniej napełnione, dzięki czemu sztywniejsze i członek może odstawać w inny sposób, zmieniać swoje położenie ( tak jak opisałeś nie opada ci na udo ). Erekcja nie musi być stanem w którym twój penis odstaje pionowo, jest to stan napełnienia ciałek jamistych krwią, a wygląd penisa w tym stanie czy kierunek w którym odstaje to sprawa indywidualna każdego mężczyzny. Zdarzają się pewne dysfunkcje związane z nasadą penisa, a konkretniej z odcinkiem w którym część zewnętrzna staję się częścią wewnętrzną połączoną z miednicą, przez te dysfunkcje właśnie penis w trakcie wzwodu może opadać/przekręcać się od samej nasady w którąś stronę bądź nawet całkowicie w dół, takową dysfunkcję można skorygować chirurgicznie. Złamanie penisa jest to przerwanie ciągłości tkanek ( ciałek jamistych w prąciu ) objawami złamania są słyszalny trzask, bardzo silny ból pogarszający się z czasem, silny obrzęk i dostrzegalne rozlanie krwi wewnątrz penisa, niekoniecznie wyciek krwi przez cewkę, wymaga ono natychmiastowej interwencji chirurgicznej i grozi martwicą prącia, nie wolno go lekceważyć i w twoim wypadku jest ono na pewno wykluczone. Te same objawy mogą wywołać różne schorzenia, jeżeli coś wzbudza twoje podejrzenia udaj się do lekarza, nie koniecznie musi to być od razu specjalista, on rozwieje twoje wątpliwości i odpowie na wszelkie pytania, im dłużej czekasz tym ewentualne leczenie będzie dłuższe, mocniejsze lub bardziej inwazyjne, nie należy pomijać żadnych szczegółów i niczego się wstydzić. Twój przypadek na pewno nie zszokuje lekarza, możesz mi wierzyć że on już widział gorsze rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×