Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból i strzelanie kolan


Gość Jadwiga

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś 3 lat mam czeste bóle kolan byłam u lekarza który robił mi USG na kolanach i na nich było coś co przypominalo potarą w rękach plasteline i przyklejeną do kolana to było podłużne i było tego kilka, kolana strasznie mi strzelają i kiedy zginam coś w nich przeskakuję z boku po zewnętrznej stronie rzepki. Mój tata oraz jego mama chorują na zwyrodnienie stawów w kolanie czy możliwe że właśnie to mam też ja? Ból jest silny, czuje jakby ktoś wbił mi do mięśnia coś zimnego i ból ciągnie się aż do uda w którym coś także przeskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem ortopedyczny ktory teraz sie przerodzil w to ze musze miec operacje.mozliwe ze masz to po rodzinie . jak bylam w sanatorium to kolerzanka miala podobnie i stwierdzili u niej mlodziencze reumatologiczne zapalenie stawow oraz leczono ja rechabilitacjami . ruznego rodzaju cwiczeniami a takze oolem magnetycznym ale z tego co wiem tego nie da sie usunac na stale w 100% poczytaj o tym zespole w internecie , moze to ci pomoze .i znajdz reumatologa , udaj sie na konsultacje . polecam reumatologa w Sopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są to objawy zmian zwyrodnieniowych , moja wiedza na ten tema jest duża iż sam posiada tą chorobę i byłem u nie jednego ortopedy w wielu klinikach , na początek dobry ortopeda , skierowanie na usg kolana aby sprawdzić jaki stopien uszkodzenia , ja osobiście leczę się w Loro Świebodzin ale są inne dobre kliniki ,po wyniku usg jesli stopien uzkodzenia jest od 1-2 to Proponuje na początek kilka zabiegów typu laser , pole magnetyczne a najlepsze które mi pomogło to Kriokomora , następnie ćwiczenia bez nacisku na kolano czyli najlepsze to jazda rowerem na lekkiej przerzutce , i kolejne ważna rzecz to zastrzyki w to kolano typu kwasu hialuronowego np ( Synocrom , go-on , suplastyn ) ja osobiście brałem to pierwsze 5szt - jesli stopien uszkodzenia 3 lub 4 bedzie potrzebny zabieg typu , synowektomia , płukanie kolana lub ostatecznie przy dużym uszkodzeniu osteo , nawet przy dużym uszkodzeniu 3 i 4 proponuje te zabiegi i zastrzyki które naprawdę są warte tego działania , więcej pytań na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malgosia

Hej nie wiem co mam robic raz na jakiś czas czuje ból w kolanie lewym oraz *strzelanie* bez tego strzelania nie mogę rozprostować ani zgiąć kolana czy może pomogą w tym jakies ćwiczenia czy od razu wizyta u ortopedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama takie strzykanie miała to najpierw poszła na rentgen na Piwną w Krakowie (tel. 698115115) i z tym do lekarza. I faktycznie wyszło jej w jednym kolanie niewielkie zmiany zwyrodnieniowe. Lekarz też był zadowolony, bo tak to musiałby ją wysłać na zdjęcie, a tak to już coś więcej mógł powiedzieć po dodatkowym zrobieniu jeszcze usg tego kolana. Ma jakieś zastrzyki z kwasem hialuronowym i teraz chodzi na rehabilitację i czuje się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×