Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerki żołądka i problem z lekami


Gość Sadelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 15 lat. Zostałam skierowana do szpitala gastroskopię, która wykryła sporo drobnych nadżerek żołądka oraz Helicobacter Pylori. Dostałam leki: Polprazol, Amotaks i Klacid, jednak po pierwszej dawce zwymiotowałam. Udałam się do lekarza rodzinnego, który zalecił branie samego Polprazolu, a potem spróbowanie ponownego wzięcia antybiotyków, jednak po kilku dniach, gdy spróbowałam wziąć antybiotyki sytuacja się powtórzyła- wszystko zwróciłam:/ Co robić? Czy są jakieś inne leki lub sposoby leczenia? Dodam, że jeśli jakieś inne tabletki muszą być niewielkie- strasznie ciężko mi się połyka te wielkie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Byłam u lekarza rodzinnego, przepisał mi Metronidazol, ale nie wiemy co do niego? Przecież do kuracji antybiotykowej, żeby zadziałało na nadżerki i Helicobacterie muszą być dwa antybiotyki. Nie wiem co robić, proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dostałam Metronidazol od lekarza rodzinnego, mam tylko mały problem, że nie wiadomo co do niego:/ Muszą być dwa antybiotyki a tu nie ma co dać, bo Amotaksu nie toleruję. Oczywiście mam Helicobacter Pylori. Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tam ktoś kto może mi pomóc? Proszę, może chociaż ktoś mi powie czy są w ogóle jakieś leki, którymi można zastąpić Amotaks? Dziękuję za poprzednią odpowiedź, bardzo mi pomogła:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie lecze sie na hp i biore dumox i metronidazol tez mi jest po nich niedobrze ale juz jutro kończe mam nadzieje ze ponmoga , najgorsze jest to uczucie głodu w żołądku jak by mi go zaraz miało rozerwac samam nie wiem czy tak powinno byc ,poczekam az sie skończy kuracja i ojde do lekarza ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam mały problem. Iv bierze dumox i metronidazol, a ja na dumox jestem również uczulona:/ Dodatkowo jeszcze Duracef i Smekta, czyli praktycznie nie ma mnie czym leczyc. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×