Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żołądka promieniujący do pleców przy zdrowej diecie po atakach trzustki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w ciągu dwóch lat miałem 5 ataków trzustki związane jest to z moją trójglicerydemią kiedyś piłem alkohol w ilościach niewskazanych ale od zeszłego roku utrzymuję bezwzględną abstynencję i dietę mimo to miałem 2 ataki w tym roku ostatni dwa tygodnie temu i po wyjściu praktycznie cały czas czuję ból (szczególnie po jedzeniu)biorę leki stosuję dietę wskazana w pierwszym okresie po ataku a i tak czuję się okropnie wyniki mam w normie usg po 2 tygodniach ok(płyny się wchłonęły) tk w porządku a mnie cały czas pobolewa nie chcę faszerować się lekami przeciwbólowymi .Boję się jeść i psychicznie już mam dość.Dodam też ze od stycznia schudłem 27 kg .Praktycznie w każdym badaniu tk usg gastroskopia pojawiał się temat dwunastnicy (podejrzenie stanu zapalnego-miałem tez wrzoda)ale lekarz specjalista powiedział że to nic wspólnego nie ma.Ja już nie wiem jak mam żyć nie piję nie palę nie popełniam błedów dietetycznych(tak sądzę)i tylko siedzę w domu i cierpię .Boli mnie jak zawszę od żołądka w lewą stronę i plecy.Nie wiem może to jeszcze za wcześnie ale nigdy tak długo mnie nie bolało po ataku.Proszę o jakąś sugestię być może ktoś podobnie reagował jak ja ,bo mam dopiero 30 lat i zaczyna mnie to przerastać .Pozdrawiam wszystkich i dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zapewne doszło do przewlekłego zapalenia trzustki co wywołuje duże dolegliwości bólowe i może taki stan utrzymywać się ciągle z okresami łagodnienia i zaostrzania się dolegliwości. Najlepiej, żeby leczeniem i diagnostyką zajął się gastroenterolog i on decydował o dalszej diagnostyce i terapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Wojtku serdecznie ! Jestem w bardzo podobnej sytuacji jak ty. Choruję na pzt. od 2000 roku i kilkakrotnie byłem w szpitalu. Od 2006r mam cukrzyce a w marcu tego roku robiłem badania kontrolne do diabetologa po których wyszło mi zapalenie w organizmie. Po zrobieniu markerów okazało się że nie ma komórek rakowych tylko kolejne zapalenie którego już nie czułem. Po rezonansie stwierdzono liczne zwapnienia ( kamica ) i torbiele na trzustce. Po kilku rozmowach z kilkoma profesorami zdecydowałem się na całkowitą resekcję trzustki ponieważ psychicznie nie jestem w stanie robić co trzy miesiące markery i czekać na wyniki. Szukałem kogoś kto żyje po całkowitej resekcji trzustki ale nie znalazłem nikogo. Może ty znasz kogoś takiego ? Na odział idę już 22-sierpnia. Pozdrawiam cię serdecznie i trzymaj za mnie Kciuki i jak możesz to się odezwij hej !!! Artur arciu.m@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść Wojciech a powiedz mi to Cię boli po lewej stronie zapewne tuż pod żebrami? ale to ból jest czy takie więcej szczypanie? i w plecach także boli czy raczej szczypie? A masz też jakieś niestrawności czy raczej głód przychodzi normalnie bo ja np. czasami mam lekkie jakby coś na żołądku nie tak i wtedy biorę ORTANOL 20 mg raz dziennie. A przed ostatnim razem ataku także Cię bolało, czy raczej mało lub w ogóle? aha a podczas zaostrzenia ataków miałeś jakieś torbiele, które się wchłonęły, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×