Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kresy białej a ciąża


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszym porodzie wystąpiła u mnie przepuklina kresy białej, nosiłam specjalny pas, ale to nic nie pomogło (moim zdaniem) poniewaz gdy leze na plecach i dotykam brzucha mam wrażenie że mam dużą dzuire w brzuchu. kilka dni temu okazalo sie ze jestem w ciąży, nie wiem co robic bardzo sie boje ze przy porodzie moga byc jakies komplikacje, albo ze moj brzuch nie wytrzyma ciężaru ciąży i na moim brzuchu pojawia sie kolejne rozstepy ,które niestety wyszly po pierwszej ciąży. czy bedac w ciąży można wykonac zabieg usuniecia przepukliny, czy raczej robi sie to juz po ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie operuje się przepukliny w czasie ciąży. Jest to zbyt niebezpieczne dla rozwijającego się płodu. Chyba, że doszłoby do powikłań związanych z przepukliną wtedy trzeba operować w trybie ostrym. Dopiero po porodzie można zaopatrzyć taką przepuklinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałam dokładnie tak jak Pani. Gdy się kładłam dotykając brzucha mogłam dłoń włożyć jakbym miała dziurę. Ale gdy stałam nad pępkiem miałam małą kulke. Przepuklina brzuszna i pępkowa była itd. Okazała sie pilna operacja. Nie byłam jednak w ciąży wiec operacji nieodwlekano. Jak to lekarz chirurg powiedział, że *wszystko sie rozlazło*. Drugi chirurg stwierdził, że tak się zdarza po porodzie pierwszym i to jest rzadka wada genetyczna, że tkanki nie wracają do swojego wcześniejszego rozmiaru tylko się rozpadają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po operacji przepukliny kresy białej miałm ją zoperowaną 5lat temu niewiem czy siatka którą miałam zakładaną jeszcze trzyma ale chciałabym się dowiedzieć czy mogę jeszcze zajść w ciąże albo są jekieś przeciwskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Alisia, czy zaszłaś w ciążę po operacji przepukliny kresy białej? Ja mam podobny dylemat, jestem dwa lata po operacji- masywny rozstęp mięśni prostych brzucha z użyciem siatki (inaczej się nie dało) i korekta przepukliny pepkowej, podkreślałm lekarzom że chcę być jeszcze w ciąży, gdybym mogła cofnąć czas nie zdecydoawałabym się nigdy na tą operację- jest fatalnie, mięśnie wciąż rozlazłe a brzuch ogromny jak przed operacją, pępek okropny, i cały czas odczuwam dziwne bółe (chyba zrosty) i łapią mnie skurcze jak kaszlę czy kicham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×